GBP/USD در میان ضعف اندک دلار، 1.2100 را پس گرفت، پتانسیل صعودی محدود به نظر می رسداشتراک گذاری:

  • GBP/USD دوباره کشش مثبت را به دست می آورد و یک رگه باخت دو روزه را به پایین ترین سطح هفتگی می رساند.
  • بهبود اندک در احساس ریسک، دلار را تضعیف می کند و برخی از حمایت ها را افزایش می دهد.
  • واگرایی سیاست فدرال رزرو و BoE برای محدود کردن سود در بحبوحه ترس از یک بحران بانکی جهانی تمام عیار.

جفت GBP/USD خریداران تازه‌ای را در نزدیکی منطقه 1.2040-1.2035 در روز پنجشنبه جذب می‌کند و از پایین‌ترین سطح هفتگی، در حدود 1.2000 که روز قبل لمس کرده بود، بازیابی می‌شود. قیمت‌های نقطه‌ای از مرز 1.2100 یا بالاترین سطح جدید روزانه در اوایل جلسه اروپا صعود می‌کنند و در حال حاضر، به نظر می‌رسد که یک سری باخت دو روزه را پشت سر گذاشته است.

یک لحن کلی مثبت در اطراف بازارهای سهام باعث می شود که برخی از فروش ها در اطراف دلار امن آمریکا به فروش برسند و به نظر می رسد که عامل کلیدی افزایش جفت پوند/دلار آمریکا است. بهبود جزئی در احساس ریسک جهانی پس از آن رخ می دهد که بانک مشکل دار سوئیس – Credit Suisse – اعلام کرد که از گزینه ای برای استقراض تا سقف 54 میلیارد دلار از بانک ملی سوئیس (SNB) برای تقویت نقدینگی استفاده می کند. علاوه بر این، عمار الخضعیری، رئیس بانک ملی عربستان سعودی، گفته است که وحشت در اطراف Credit Suisse بی مورد است و رگولاتورها آماده هستند تا زمانی که سوراخ ها ظاهر شوند، آنها را ببندند.

با این حال، واکنش خاموش بازار نشان می دهد که سرمایه گذاران همچنان نگران یک بحران سیستمی گسترده تر هستند، به ویژه پس از سقوط هفته گذشته دو بانک متوسط ​​ایالات متحده – بانک سیلیکون ولی و بانک امضا. این ممکن است هر گونه خوش بینی را پنهان کند، که همراه با چشم انداز سخت گیری بیشتر سیاست های فدرال رزرو، باید به عنوان بادی برای گرینبک و افزایش سقف برای جفت GBP/USD عمل کند. گزارش CPI آمریکا که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان داد که تورم به همان سرعتی که انتظار می‌رفت کاهش نمی‌یابد و شرط‌ها را برای افزایش حداقل 25 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در نشست سیاست‌گذاری ماه مارس احیا کرد.

در مقابل، اکنون بازارها با احتمال 50 درصد قیمت گذاری می کنند که بانک انگلستان (BoE) چرخه افزایش نرخ خود را در هفته آینده در میان آشفتگی های تازه در بخش بانکداری اروپا متوقف کند. این به نوبه خود، قبل از قرار دادن شرط‌های صعودی تهاجمی در اطراف جفت GBP/USD و موقعیت‌یابی برای حرکت افزایشی بیشتر در روز، احتیاط را تضمین می‌کند. معامله گران اکنون به سند اقتصادی ایالات متحده نگاه می کنند که شامل ادعاهای معمول هفتگی اولیه بیکاری، شاخص تولید فیلی فدرال رزرو، مجوزهای ساختمانی و شروع مسکن است. جدای از این، نوسانات الهام گرفته از بانک مرکزی اروپا می تواند انگیزه ای برای جفت پوند/دلار آمریکا ایجاد کند.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-reclaims-12100-amid-modest-usd-weakness-upside-potential-seems-limited-202303160820