GBP/USD در محدوده حدود 1.2200 تثبیت می شود زیرا معامله گران منتظر کاتالیزور جدید هستند.


  • GBP/USD فاقد هرگونه جهت ثابت است و در محدوده معاملاتی باریکی در روز پنجشنبه نوسان می کند.
  • کاهش تقاضای دلار کمک می کند، اگرچه به نظر می رسد ترس از رکود این جفت ارز را محدود می کند.
  • به نظر می رسد معامله گران در آستانه نشست های خط مشی مهم FOMC/BoE در هفته آینده تمایلی ندارند.

جفت GBP/USD در تلاش است تا از بهبود یک شبه از همسایگی 1.2100 یا پایین ترین سطح هفتگی بهره ببرد و در یک محدوده در اوایل جلسه اروپا در روز پنجشنبه نوسان می کند. این جفت در حال حاضر در حدود 1.2200 رقم گرد معامله می شود، تقریباً بدون تغییر در روز.

آخرین خوش‌بینی نسبت به کاهش محدودیت‌های COVID-19 در چین به نظر می‌رسد که دلار امن آمریکا را تضعیف می‌کند، که به نوبه خود، حمایتی از جفت پوند/دلار آمریکا ارائه می‌کند. با این حال، افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، همراه با نگرانی های فزاینده از رکود اقتصادی، باید به عنوان باد پشتی برای دلار عمل کند. معامله گران همچنین ممکن است از شرط بندی های تهاجمی در میان عدم اطمینان در مورد مسیر افزایش نرخ توسط فدرال رزرو خودداری کنند.

به نظر می‌رسد فعالان بازار متقاعد شده‌اند که بانک مرکزی ایالات متحده سرعت سیاست‌های انقباضی خود را کاهش خواهد داد و با احتمال بیشتری برای افزایش نرخ بهره در دسامبر 50 واحد در ثانیه قیمت‌گذاری می‌کند. با این حال، داده‌های کلان مثبت دریافتی ایالات متحده نشان می‌دهد که اقتصاد علیرغم افزایش هزینه‌های استقراض انعطاف‌پذیر باقی مانده است و گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است نرخ‌ها را بیش از آنچه اخیراً پیش‌بینی شده است افزایش دهد، دامن زد.

از این رو، تمرکز بر نشست سیاست پولی FOMC در 13 تا 14 دسامبر باقی خواهد ماند، که در روز پنجشنبه جلسه بانک انگلستان (BoE) دنبال خواهد شد. انتظار می رود بانک مرکزی بریتانیا نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه افزایش دهد، هرچند برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که این نرخ 75 واحد در ثانیه افزایش یابد. با این وجود، تصمیمات مهم بانک مرکزی باید انگیزه جهت گیری جدیدی برای جفت پوند/دلار آمریکا ایجاد کند.

در همین حال، یک چشم‌انداز تیره برای اقتصاد بریتانیا ممکن است در میان نبود داده‌های کلان داخلی مرتبط، گاوها را از شرط‌بندی تهاجمی در اطراف پوند انگلیس باز دارد. در همین حال، سند اقتصادی ایالات متحده، انتشار ادعاهای معمول هفتگی اولیه بیکاری را نشان می دهد. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساسات ریسک گسترده تر، دلار را هدایت می کند و بر جفت پوند/دلار آمریکا تأثیر می گذارد.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-consolidates-in-a-range-around-12200-mark-as-traders-await-fresh-catalyst-202212080708