GBP/USD در جلسه آرام تا 1.2050 عقب نشینی می کند


  • GBP/USD در روز دوشنبه تحت فشار نزولی ملایمی قرار گرفت.
  • فعالیت معاملاتی احتمالاً در طول ساعات معاملاتی آمریکا ضعیف باقی خواهد ماند.
  • سند اقتصادی ایالات متحده در اواخر هفته چندین داده کلیدی را منتشر خواهد کرد.

GBP/USD در اوایل صبح اروپا پس از گذراندن دوره آسیایی در یک محدوده بسیار فشرده، کمی پایین تر از 1.2100، تا ناحیه 1.2050 کاهش یافت.

به نظر می‌رسد بازارها در اولین روز معاملاتی سال 2023 محتاط شده‌اند، اما با توجه به تعطیلات سال نو در اقتصادهای بزرگ، حجم معاملات همچنان ناچیز است. نگرانی سرمایه گذاران نسبت به تأثیر افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین بر فعالیت های اقتصادی جهانی، در حالی که این کشور در مسیر بازگشایی قرار دارد، افزایش می یابد.

علاوه بر این، داده‌های چین در آخر هفته نشان داد که PMI تولیدی NBS و PMI غیر تولیدی به ترتیب به 47 و 41.6 در دسامبر کاهش یافتند که نشان‌دهنده انقباض فعالیت‌های تجاری با سرعتی شتاب‌دهنده است.

FOMC صورت جلسه دسامبر خود را در روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد و سرمایه گذاران به دنبال سرنخ های تازه در مورد چشم انداز سیاست کوتاه مدت فدرال رزرو خواهند بود.

بررسی‌های PMI تولید و خدمات ISM، گزارش اشتغال بخش خصوصی ADP و داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی دسامبر نیز در سند اقتصادی ایالات متحده در اواخر هفته نمایش داده می‌شوند.

در غیاب انتشار داده‌های اقتصاد کلان با تأثیر بالا از بریتانیا، ارزش‌گذاری بازار دلار و واکنش به رویدادهای سطح بالا باید به حرکت GBP/USD ادامه دهد.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-retreats-to-12050-in-quiet-session-202301021157