GBP/USD در بحبوحه بهبود اندک دلار، نزدیک به اواسط دهه 1.2000 اصلاح شد

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو سرعت انقباض سیاست‌های خود را کاهش می‌دهد و اکنون به طور کامل با افزایش نسبتاً کوچک‌تر 50 واحدی نرخ بهره در نشست دسامبر قیمت گذاری کرده است. این احتمالاً به عنوان یک باد مخالف برای بازده اوراق قرضه ایالات متحده عمل می کند. جدای از این، یک لحن ریسک به طور کلی مثبت ممکن است بیشتر به محدود کردن روند صعودی برای گرینبک امن کمک کند. این به نوبه خود، باید از جفت GBP/USD حمایت کند و به محدود کردن ضررهای عمیق‌تر کمک کند.

علاوه بر این، انتظارات را تقویت می کند که بانک انگلستان به افزایش هزینه های استقراض برای مبارزه با تورم سرسختانه ادامه خواهد داد. این ممکن است زیربنای پوند انگلیس باشد و از چشم انداز ظهور برخی از خریدهای نزولی در اطراف جفت پوند/دلار حمایت کند. در غیاب هر گونه داده اقتصادی مرتبط، پس زمینه بنیادی احتیاط را قبل از تعیین موقعیت برای هر گونه لغزش بیشتر تضمین می کند. با این وجود، قیمت‌های نقدی برای سومین هفته متوالی در مسیر رشد قرار دارند.

سطوح فنی برای تماشا

  • پوند/دلار آمریکا در بحبوحه افزایش اندک تقاضای دلار از بالاترین سطح چند ماهه خود عقب نشینی کرد.
  • افزایش در بازده اوراق قرضه ایالات متحده باعث می شود که برخی از دلار در بحبوحه معاملات ناچیز پوشش کوتاه کنند.
  • شرط‌بندی برای افزایش نرخ‌های کمتر تهاجمی فدرال رزرو ممکن است قیمت را محدود کند و از این جفت حمایت کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-corrects-back-closer-to-mid-12000s-amid-modest-usd-recovery-202211251335

جفت GBP/USD در روز جمعه نزول کرد و از بالاترین سطح خود از 12 آگوست دور شد، در اطراف منطقه 1.2150-1.2155 که روز پنجشنبه لمس شد. این جفت تا پایان جلسه آمریکای شمالی در حالت تدافعی باقی می‌ماند و در حال حاضر در نزدیکی پایین‌ترین سطح روزانه، در منطقه 1.2065-1.2060 قرار دارد.

در حالی که سرمایه گذاران صورتجلسه روز چهارشنبه FOMC را هضم می کنند، دلار آمریکا در آخرین روز هفته تعدادی از خریداران را جذب می کند و به عنوان یک باد مخالف برای جفت GBP/USD عمل می کند. افزایش اندک در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده یک عامل کلیدی است که باعث می شود در شرایط نسبتاً ناچیز معاملاتی، مقداری پوشش کوتاه در اطراف دلار ایجاد شود. جدای از این، تلاش برای بازیابی دلار آمریکا فاقد هر گونه کاتالیزور اساسی آشکار است و خطر از بین رفتن سریع آن را دارد.