GBP/USD به منطقه 1.2100 سقوط کرد زیرا دلار در NFP خوشبین جهش کرد

روز پنجشنبه، همانطور که انتظار می رفت، بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره اصلی را 50 واحد افزایش داد. تحلیلگران TD Securities اشاره می کنند که کمیته سیاست پولی دستورالعمل های خود را در مورد سرعت افزایش های آینده کاهش داده است. “رای گیری کمتر از حد انتظار بود (7-2) اما زبان برای پیشنهاد رویکرد جلسه به جلسه برای صعود از اینجا ملایم تر شد.”

هفته آینده از نظر انتشار داده های اصلی سبک است. توجه مقامات فدرال رزرو پس از آخرین جلسه FOMC و داده های اشتغال امروز، دوباره جلب خواهد شد. پاول، رئیس فدرال رزرو از جمله مقاماتی است که سخنرانی خواهد کرد.

در بریتانیا، داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم و دسامبر جمعه آینده منتشر می شود. تحلیلگران TDS می گویند: “اعتصابات بیشتر، کاهش بازدید از بیمارستان ها و بارش برف سنگین احتمالا باعث کاهش شدید تولید ناخالص داخلی در دسامبر شده است. با این حال، حتی این آمار بد ماهانه انگلیس را به رکود وارد نمی کند – حداقل در حال حاضر”.

سطوح فنی

داده های منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) در روز جمعه نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژانویه 517 هزار افزایش یافته است که بسیار بیشتر از انتظار بازار 185 هزار نفر است. ارقام نوامبر و دسامبر بیشتر اصلاح شد. نرخ بیکاری به 3.4 درصد کاهش یافت.

GBP/USD از 1.2250 به 1.2100 سقوط کرد و به پایین ترین سطح در سه هفته پس از NFP رسید. در طول یک ساعت گذشته، با اندکی صعود به سمت 1.2150 بازگشت.

بخوانید:  NZDUSD یکی از بزرگترین حرکت های روز است

  • تعداد مشاغل ایالات متحده در ژانویه از انتظارات فراتر رفت، نه درآمد.
  • بازدهی دلار آمریکا و اوراق قرضه خزانه داری پس از NFP افزایش یافت.
  • GBP/USD با افزایش داده ها، ضرر هفتگی را افزایش می دهد.

به صورت هفتگی، GBP/USD بیشترین کاهش را از سپتامبر در زمان بحران دولت بریتانیا داشته است. نتیجه ترکیبی از بهبود عمده دلار آمریکا در دو روز آخر هفته است، اما همچنین به دلیل کاهش پوند در پی جلسات بانک مرکزی است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-tumbles-to-the-12100-zone-as-dollar-jumps-on-upbeat-nfp-202302031451

دلار آمریکا پس از این گزارش به شدت افزایش یافت در حالی که بازدهی ایالات متحده افزایش یافت. در همان زمان، پوند پایین ترین قیمت ماهانه جدید را در برابر یورو چاپ کرد.

پایان بد برای یک هفته بد