GBP/USD به سودهای بالای 1.2350 می چسبد، و پیش از شاخص قیمت PCE ایالات متحده نمی تواند دنبال شود.اشتراک گذاری:

  • پوند/دلار آمریکا در بحبوحه ضعف اندک دلار، روند بهبودی خوبی را از پایین‌ترین سطح خود از آوریل آغاز کرد.
  • پوند بریتانیا از ارقام فروش خرده‌فروشی بریتانیا که بهتر از حد انتظار بود، حمایت بیشتری می‌کند.
  • انتظارات متفاوت BoE-Fed می‌تواند جلوتر از شاخص اصلی قیمت اصلی ایالات متحده آمریکا را افزایش دهد.

جفت GBP/USD در روز جمعه کشش مثبتی به دست آورد و یک زنجیره باخت سه روزه را به همسایگی 1.2300 یا پایین ترین سطح آن از اوایل آوریل که روز قبل را لمس کرد، ثبت کرد. قیمت‌های نقطه‌ای در نیمه اول جلسه اروپا به رشد روزانه خود ادامه می‌دهند و در حال حاضر در محدوده 1.2360 معامله می‌شوند که بیش از 0.30 درصد در روز افزایش یافته است.

عقب نشینی اندک بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، معامله گران را وادار می کند تا شرط های صعودی دلار آمریکا (USD) خود را کاهش دهند، به ویژه پس از صعود اخیر به بالاترین سطح دو ماهه، که به نوبه خود، جفت پوند/دلار آمریکا را حمایت می کند. در همین حال، پوند بریتانیا (GBP)، پس از انتشار بهتر از حد انتظار ارقام خرده‌فروشی بریتانیا، افزایش بیشتری دریافت می‌کند که در آوریل 0.5 درصد در مقایسه با 0.3 درصد مورد انتظار و 1.2 درصد کاهش ثبت شده در قبلی افزایش یافت. ماه

با این حال، روند صعودی جفت پوند/دلار آمریکا محدود به نظر می رسد، زیرا انتظار می رود افزایش نرخ کمتری توسط بانک انگلستان (BoE) در ماه های آینده برای کاهش تورم مورد نیاز باشد. این شرط ها با این واقعیت تأیید شد که CPI بریتانیا به شدت از 10.1 درصد نرخ سالانه در ماه مارس به 8.7 درصد در آوریل کاهش یافت. علاوه بر این، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) نرخ های بهره را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه می دارد، به نفع گاوهای دلار است و ممکن است قیمت اصلی را محدود کند.

بخوانید:  بوستیک و دالی در روز پنجشنبه، 23 فوریه 2023 در مدار سخنرانی فدرال رزرو هستند.

در واقع، بازارها قیمت گذاری را با احتمال افزایش 25 واحدی دیگر در نشست سیاست گذاری FOMC در ژوئن در پی اظهارات جنگ طلبانه اخیر چندین مقام فدرال رزرو آغاز کردند. علاوه بر این، داده‌های کلان خوش‌بینانه ایالات متحده که در روز پنجشنبه منتشر شد، می‌تواند به فدرال رزرو اجازه دهد تا به موضع جنگ طلبانه خود پایبند بماند. این باید به‌عنوان بادی برای بازده اوراق قرضه ایالات متحده عمل کند، که از چشم‌اندازی برای ظهور برخی کاهش قیمت دلار پشتیبانی می‌کند و به حفظ جفت پوند/دلار آمریکا کمک می‌کند.

معامله‌گران همچنین ممکن است از شرط‌بندی تهاجمی خودداری کنند و ترجیح دهند قبل از انتشار شاخص اصلی قیمت PCE ایالات متحده – شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو – در حاشیه جلسه در اوایل جلسه آمریکای شمالی منتظر بمانند. سند اقتصادی روز جمعه ایالات متحده همچنین شامل انتشار سفارش کالاهای بادوام است که همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده و مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده، دلار را تحت تأثیر قرار می دهد و انگیزه معناداری برای جفت پوند/دلار آمریکا ایجاد می کند.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-clings-to-gains-above-12350-lacks-follow-through-ahead-of-us-pce-price-index-202305261006