GBP/USD به سمت 1.2390 صعود کرد و از پایین ترین سطح در منطقه 1.2330 جهش کرد


  • GBP/USD تقریباً ثابت است، زیرا دلار آمریکا سودهای قبلی خود را از بین می‌برد و در یک انگیزه ریسک پذیر است.
  • داده ها در ایالات متحده نشان داد که بازار مسکن همچنان ضعیف است و این یک باد مخالف برای دلار آمریکا است.
  • والر فدرال رزرو: از افزایش نرخ بهره 25 واحدی در ثانیه پشتیبانی می کند، اگرچه انتظار کاهش نرخ بهره را تا پایان سال ندارد.

الاکلنگ GBP/USD در طول جلسه آمریکای شمالی، در اطراف منطقه 1.2360-1.2390، در اطراف لندن فیکس، قادر به دستیابی به جهت روشن نیست. ریسک پذیری افزایش یافت، که معمولاً به نفع پوند استرلینگ (GBP) است، اما داده های اقتصادی نرم بریتانیا بر پوند/دلار آمریکا تأثیر گذاشت. در زمان نگارش این مقاله، GBP/USD با قیمت 1.2391 مبادله می شود.

GBP/USD بین سود/زیان با کاهش ارزش دلار آمریکا در نوسان است

احساسات همچنان خوش بین است. دلار آمریکا (USD) از بالاترین سطح قبلی، همانطور که توسط شاخص دلار آمریکا نشان داده شده است، در 102.552 عقب نشینی کرد، به افزایش اندک 0.05٪ در حدود 102.103 چسبیده است. بنابراین، GBP/USD با هدف کاهش زیان های قبلی خود، از پایین ترین سطح روزانه حدود 1.2330s صعود کرد.

از نظر داده ها، تقویم اقتصادی ایالات متحده نشان داد که فروش خانه های موجود 1.5 درصد کاهش یافته و به پایین ترین سطح خود از سال 2010 رسیده است، گزارش انجمن ملی مشاوران املاک نشان می دهد. چرخه انقباض فدرال رزرو (فدرال رزرو) بازار مسکن را به سمت رکود سوق داد. اما اخیراً، برخی از مقامات فدرال رزرو قصد خود را برای کاهش سرعت افزایش نرخ‌ها نشان دادند و بر لزوم حفظ نرخ‌ها برای مدت طولانی‌تر تاکید کردند.

پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، از ایده نرخ‌های پیاده‌روی با سرعت کمتر حمایت می‌کند و می‌گوید: «افزایش ۲۵ واحد پایه در آینده مناسب خواهد بود». هارکر انتظار دارد اقتصاد ایالات متحده 1% رشد کند و نرخ بیکاری از 3.5% به 4.5% افزایش یابد. بعداً، استر جورج، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی، گفت که فدرال رزرو باید “صبور” باشد تا ببیند آیا تورم در بخش خدمات در حال کاهش است یا خیر.

اخیراً، کریستوفر والر، عضو هیئت مدیره فدرال رزرو، گفت که درک بازار از نرخ پایانه‌ای چندان دور از نرخ فدرال وجوه (FFR) نیست و اضافه کرد که بانک مرکزی ایالات متحده باید نرخ‌ها را بالا نگه دارد، «نه اینکه نرخ‌ها را سالانه کاهش دهد. پایان.”

در همین حال، خرده فروشی انگلستان در ماه نوامبر به شدت کاهش یافت و پوند/دلار آمریکا را کاهش داد. ارقام نشان می دهد که فروش 1% در ماه مارس کاهش یافته است، و این نشان می دهد که تورم و افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس (BoE) بر انگلیسی ها ضربه می زند. گزارش دیگری بیان کرد که اعتماد مصرف کننده بریتانیا برای اولین بار در سه ماه گذشته کاهش یافت و به پایین ترین حد تاریخی بازگشت.

چه چیزی را تماشا کنیم؟

تقویم اقتصادی هفته آینده در بریتانیا شامل PMI تولید و خدمات فلش و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) خواهد بود. در جبهه ایالات متحده، PMI تولید و خدمات Flash، تولید ناخالص داخلی پیشرفته (GDP) برای سه ماهه چهارم، سفارشات خوب بادوام، و سنج ترجیحی فدرال رزرو برای تورم، Core PCE.

GBP/USD سطوح فنی کلیدی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-climbs-towards-12390-bouncing-from-lows-hit-at-the-12330-area-202301201852