GBP/USD به سمت 1.1500 عقب نشینی می کند زیرا سیاست بریتانیا، خریداران آزمایش برگزیت، تمرکز بر خرده فروشی ایالات متحده دارند.

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش خرده‌فروشی ایالات متحده: آیا مصرف‌کنندگان می‌توانند با تورم همراهی کنند؟ یک نفس می تواند بر دلار سنگینی کند

تحلیل فنی

لازم به ذکر است که رد ترس های ایالات متحده و محرک های چین توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، برخی از تحولات کلیدی است که باید به نفع ریسک پذیری باشد. با این حال، به نظر می‌رسد که کشمکش‌های چین و آمریکا و بحران انرژی در اروپا این خوش‌بینی را به چالش کشیده است. علاوه بر این، اعتصاب کارگران در ایالات متحده بار اضافی بر ریسک اشتها به نظر می رسد.

علیرغم جهش مکرر جفت کابل از ناحیه پشتیبانی 1.1490-85، خریداران هوشیار می مانند مگر اینکه قیمت از مانع 21-DMA در اطراف 1.1650 عبور کند.

لیز تراس، نخست‌وزیر بریتانیا (نخست‌وزیر) کار سختی دارد که مردم محلی بریتانیا را متقاعد کند که تخفیف دولت در قبوض انرژی از ابتدای اکتبر اعمال خواهد شد. تردیدها در مورد توانایی نخست وزیر بریتانیا تراس برای متقاعد کردن مایکل مارتین، نخست وزیر ایرلند شمالی، در جریان سفرش به لندن برای مراسم خاکسپاری ملکه، بر قیمت پوند/دلار آمریکا نیز تاثیر می گذارد. علاوه بر این، عدم پاسخ لندن به اتحادیه اروپا (EU) علیرغم نزدیک شدن به تاریخ اجرای ماده 16 مربوط به برگزیت، فشار منفی بیشتری را بر این نقل قول وارد می کند.

GBP/USD در اوایل صبح روز پنجشنبه در اروپا به سمت 1.1500 تحت فشار باقی می ماند و بازگشت مجدد روز قبل را معکوس می کند، زیرا بازارهای جهانی در برابر داده های ایالات متحده ضعیف هستند. همچنین اعمال فشار نزولی بر جفت کابل می‌تواند بدبینی پیرامون سیاست بریتانیا و به‌روزرسانی‌های برگزیت باشد، بدون اینکه داده‌های تورم ضعیف روز قبل بریتانیا و ایالات متحده را فراموش کنیم.

بخوانید:  WTI به دلیل کاهش ترس از رکود به بالاترین حد چند روزه رسید و از 73.00 دلار گذشت


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-retreats-towards-11500-as-uk-politics-brexit-test-buyers-focus-on-us-retail-sales-202209150257

با نگاهی به آینده، خرده فروشی ایالات متحده در ماه آگوست، که انتظار می رود بدون تغییر در 0.0٪ باقی بماند، برای معامله گران GBP/USD مهم است که مراقب مسیرهای روزانه در بحبوحه کمبود داده ها/رویدادها از بریتانیا باشند. با این حال، توجه عمده به جلسه هفته آینده فدرال رزرو معطوف خواهد شد. به طور کلی، خرس ها احتمالاً مهار را حفظ می کنند.

با این حال، S&P 500 Futures بازدهی ملایمی را در حدود 3670 چاپ می کند در حالی که بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده بدون جهت نزدیک به 3.416٪ باقی می ماند.

در روز چهارشنبه، تورم قیمت مواد غذایی در بریتانیا برای سیزدهمین ماه متوالی به 1.5 درصد افزایش یافت که بزرگترین جهش ماهانه از سال 1995 تاکنون است. قرائت علاوه بر این، شاخص قیمت خرده‌فروشی نیز کاهش یافت و 12.3% ارقام سالانه در مقابل 12.4% انتظار می‌رفت.

در مورد ایالات متحده، شاخص قیمت تولید کننده (PPI) از 9.8 درصد در ماه ژوئیه، در مقابل 8.8 درصد در پیش بینی بازار، به 8.7 درصد در ماه اوت کاهش یافت. جزئیات نشان می‌دهد که PPI سابق غذا و انرژی، که بیشتر به عنوان Core PPI شناخته می‌شود، از 7.6 درصد به 7.3 درصد سالانه کاهش یافت اما از انتظار بازار 7.1 درصد فراتر رفت. با این حال، احتمال 75 درصدی افزایش 75 واحدی (bps) نرخ بهره فدرال رزرو در هفته آینده، و همچنین احتمال 25 درصدی به نفع افزایش 100 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو، طبق ابزار FedWatch CME، به نفع GBP/ دلار خرس.

بخوانید:  نرخ بیکاری سه ماهه سوم نیوزیلند 3.3% (در مقابل 3.2% مورد انتظار)

  • GBP/USD جهش اصلاحی روز قبل را از پایین ترین سطح هفتگی کاهش می دهد، پیشنهادهای دیرهنگام را می گیرد.
  • آخرین مهلت برای فعال کردن ماده 16، عدم اطمینان در مورد خریداران آزمایشی کمک هزینه انرژی در بریتانیا.
  • تورم آسان در ایالات متحده، بریتانیا نتوانست خرس ها را در روز قبل تحت تاثیر قرار دهد.
  • خرده فروشی در ایالات متحده، صحبت ها در مورد حرکت بعدی فدرال رزرو برای انگیزه جدید مهم خواهد بود.