GBP/USD با رد شدن نزدیک به 1.2400 روبرو می شود و در آستانه BoE به پایین ترین سطح روزانه خود می رسد.

با این وجود، پس‌زمینه مختلط بنیادی فوق الذکر احتیاط را برای معامله‌گران تهاجمی و قبل از موقعیت‌یابی برای مرحله بعدی حرکت جهت‌دار تضمین می‌کند. از منظر فنی، قدرت پایدار فراتر از منطقه 1.2440-1.2445، یا بالا بودن چند ماهه، به عنوان یک محرک جدید برای گاوهای GBP/USD در نظر گرفته خواهد شد. این به نوبه خود راه را برای حرکت به سمت بازپس گیری مارک روانی 1.2500 هموار می کند.

سطوح فنی برای تماشا

گفته می‌شود، حداقل در حال حاضر، از آنجایی که معامله‌گران در مقابل ریسک رویداد کلیدی بانک مرکزی تمایلی ندارند، نزولی باقی مانده است. جدای از این، تعصب رایج فروش دلار آمریکا ممکن است به حمایت از جفت GBP/USD ادامه دهد. نگرانی‌ها مبنی بر اینکه بادهای مخالف ناشی از افزایش هزینه‌های استقراض منجر به کندی شدید اقتصاد ایالات متحده شود و ممکن است فدرال رزرو را وادار به تغییر موضع جنگ‌طلبانه خود کند، همچنان بر ضرر است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-faces-rejection-near-12400-mark-retreats-to-daily-low-ahead-of-boe-202302020917

انتظار می رود بانک مرکزی بریتانیا برای دهمین بار متوالی نرخ بهره را تا 50 واحد در ثانیه افزایش دهد تا به بالاترین سطح از پاییز 2008 برسد. با این حال، سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که BoE به پایان چرخه افزایش نرخ فعلی نزدیک می شود. در بحبوحه امید به اینکه فشارهای قیمتی ممکن است به اوج خود رسیده باشد و خطر رکود در آینده نزدیک باشد. این به نوبه خود به عنوان یک باد مخالف برای پوند انگلیس عمل می کند و جفت پوند/دلار آمریکا صعودی را محدود می کند.

جفت GBP/USD تلاش می کند تا از رشد متوسط ​​روزانه خود سرمایه گذاری کند و برخی از فروشندگان را در نزدیکی رقم گرد 1.2400 در روز پنجشنبه جذب کند. این جفت در نیمه اول نشست اروپا به پایین ترین حد روزانه خود عقب نشینی کرد و در حال حاضر درست بالای اواسط 1.2300 قرار دارد زیرا معامله گران به تصمیم سیاست بانک انگلستان (BoE) نگاه می کنند.

  • GBP/USD سودهای روزانه خود را کاهش می دهد، هرچند که روند نزولی کاهش یافته است.
  • انتظارات این که فدرال رزرو در اواخر سال جاری نرخ بهره را کاهش دهد، بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد و حمایت مالی می کند.
  • همچنین به نظر می رسد معامله گران تمایلی به شرط بندی تهاجمی پیش از تصمیم کلیدی سیاست BoE ندارند.