GBP/USD با افزایشی اندک در حدود اواسط دهه 1.2000 معامله می شود، PCE ایالات متحده را برای انگیزه تازه ای در نظر می گیرد.


  • GBP/USD در آخرین روز هفته در میان کاهش اندک دلار، خرید زیادی را به خود جلب کرد.
  • یک لحن ریسک مثبت بر روی دلار تاثیر می گذارد، اگرچه انتظارات جنگ طلب فدرال رزرو به محدود کردن ضرر کمک می کند.
  • سرمایه‌گذاران اکنون به داده‌های PCE ایالات متحده نگاه می‌کنند تا مسیر کوتاه‌مدت را برای شرکت اصلی تعیین کنند.

جفت GBP/USD در آخرین روز هفته کشش مثبتی به دست می‌آورد و باخت دو روزه را به پایین‌ترین سطح سه هفته‌ای که در روز پنج‌شنبه لمس کرده بود، می‌رساند. قیمت‌های نقطه‌ای به افزایش‌های روزانه، در حدود 1.2055-1.2060 در نیمه اول جلسه اروپا می‌مانند، اگرچه در تلاش برای بازگشت به بالاتر از SMA بسیار مهم 200 روزه هستند.

دلار آمریکا تحت فشار فروش مجدد قرار می گیرد و به نظر می رسد عاملی کلیدی برای بالا بردن جفت پوند/دلار آمریکا است. به نظر می‌رسد که یک بهبود متوسط ​​در بازارهای سهام باعث تضعیف سرمایه امن می‌شود، اگرچه خطرات احتمالی رکود می‌تواند به محدود کردن مسیر نزولی کمک کند. جدای از این، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو به چرخه سیاست های سختگیرانه خود پایبند خواهد ماند، از چشم انداز ظهور برخی خریدهای نزولی در اطراف دلار حمایت می کند.

نگرانی در مورد بادهای معکوس اقتصادی ناشی از افزایش موارد جدید COVID-19 در چین، همراه با خطرات ژئوپلیتیکی، ممکن است هر گونه خوش بینی را در بازارها پنهان کند. در واقع، روسیه روز چهارشنبه گفت که ادامه ارسال تسلیحات توسط متحدان غربی به اوکراین منجر به تعمیق درگیری‌های جاری خواهد شد. علاوه بر این، کره شمالی روز جمعه یک موشک بالستیک به سمت دریا در سواحل شرقی این کشور شلیک کرد.

در همین حال، داده‌های کلان خوش‌بینانه ایالات متحده که روز پنجشنبه منتشر شد، به بازار کار و اقتصاد مقاومتی هنوز ضعیف اشاره کرد. این می‌تواند به فدرال رزرو اجازه دهد تا به افزایش هزینه‌های استقراض برای مهار تورم ادامه دهد، که به‌عنوان بادی برای بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده عمل می‌کند. با این حال، گاوهای دلار آمریکا ترجیح می‌دهند منتظر انتشار داده‌های هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی باشند.

شاخص قیمت مرکزی PCE، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، نشانه های تازه ای از تورم ارائه می دهد و بر مسیر افزایش نرخ بهره بانک مرکزی ایالات متحده تأثیر می گذارد. این به نوبه خود نقش کلیدی در افزایش تقاضای دلار در کوتاه مدت ایفا می کند و به سرمایه گذاران کمک می کند تا مرحله بعدی حرکت جهت دار جفت پوند/دلار آمریکا را تعیین کنند.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-trades-with-modest-gains-around-mid-12000s-eyes-us-pce-for-fresh-impetus-202212230902