GBP/USD بالای 1.2300 ثابت ماند زیرا بازارها انتظار دارند BoE و فدرال رزرو به چرخش سیاست نزدیک شوند

GBP/USD نزدیک به 1.2320 پایین تر است، زیرا خرس ها به دنبال سرنخ های بیشتری برای حکمرانی بیشتر در معاملات روز چهارشنبه لندن هستند. با انجام این کار، جفت کابل پس از یک روند نزولی دو روزه در کنار انفعال گسترده بازار باقی می ماند.

با نگاه به آینده، جزئیات شاخص قیمت تولید کننده بریتانیا (PPI) برای ژانویه ممکن است معامله گران پوند/دلار آمریکا را در آستانه تولید ناخالص داخلی کلیدی سه ماهه چهارم ایالات متحده در روز پنجشنبه و نشست هفته آینده فدرال رزرو سرگرم کند.

تحلیل فنی

در میان این بازی‌ها، بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده پس از عقب‌نشینی روز سه‌شنبه غیرفعال می‌ماند، در حالی که S&P 500 فیوچرز زیان ملایمی را نشان می‌دهد، اما سهام در منطقه آسیا و اقیانوسیه مبادله می‌شود و از ارزهای منطقه حمایت می‌کند.

علاوه بر کمبود نقدینگی در بازارها، به نظر می رسد کاهش امیدهای جنگ طلبانه از سوی بانک انگلستان (BoE) و فدرال رزرو (فدرال رزرو) نیز آخرین حرکت های قیمت را محدود می کند.

طبق آخرین نظرسنجی رویترز، BoE تنها برای دو افزایش نرخ بهره به ارزش 0.25 درصد قبل از رسیدن به سطح محوری فاصله دارد. از سوی دیگر، «فدرهای آتی صندوق فدرال رزرو تنها دو افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را تا ژوئن به حدود 5 درصد افزایش می دهد، قبل از اینکه در اواخر سال شروع به کاهش نرخ کند. خود فدرال رزرو اصرار دارد که هنوز 75 بشکه در ثانیه افزایش در خط لوله دارد.

علاوه بر این، پرینت‌های پایین‌تر از داده‌های فعالیت بریتانیا و ایالات متحده در ماه ژانویه نتوانستند دستورالعمل روشنی را برای معامله‌گران جفت کابل ارائه کنند.

بخوانید:  یوان چین در معاملات امروز سرزنده باقی می ماند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-steadies-above-12300-as-markets-expect-boe-fed-approaching-policy-pivot-202301250519

  • پوند/دلار آمریکا پس از روند نزولی دو روزه برای یافتن مسیرهای روشن تلاش می کند.
  • کسری بی سابقه بریتانیا، مشکلات جدید برگزیت و ترس از رکود شدید به دلیل اعتصابات کارگران به نفع خرس ها است.
  • کاهش نگرانی‌های جنگ‌طلب پیرامون فدرال‌رزرو، داده‌های ضعیف ایالات‌متحده پایین‌تر از قیمت کابل است.
  • داده های سطح دوم بریتانیا ممکن است معامله گران را پیش از تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده سرگرم کند.

با این حال، شایان ذکر است که پرداخت‌های محرک و انرژی مختلف منجر به کسری بی‌سابقه بریتانیا شده است، اما نتوانسته مشکل کارگران را در بریتانیا حل کند، که هر دو نشانه منفی‌تری برای جفت پوند/دلار آمریکا هستند. علاوه بر این، گفتگوها در مورد اختلاف نظر مداوم بین بریتانیا و اروپا بر سر برگزیت نیز فروشندگان این جفت را فریب می دهد.

از سوی دیگر، مشکلات رکودی ایالات متحده روی میز است و بنابراین دلار آمریکا در آستانه تولید ناخالص داخلی آمریکا (GDP) برای سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) و نشست هفته آینده کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) کاهش می یابد.

بسته شدن روزانه زیر خط حمایت 13 روزه که اکنون مقاومت در حدود 1.2350 است، خرس‌های پوند/دلار آمریکا را امیدوار نگه می‌دارد.