GBP/USD از 1.1940 بهبود یافت، زیرا دلار آمریکا به پایین ترین سطح روز خود رسید، سخنرانی فدرال رزرو مورد توجه قرار گرفت.


  • GBP/USD عمل خرید پاسخگو را در حدود 1.1940 احساس کرده است زیرا ریسک گریزی درخشش خود را از دست می دهد.
  • انتظار می رود که سخنرانی جروم پاول در مورد راهنمایی نرخ بهره کمتر تندروانه باشد.
  • انتظار می رود بانک انگلستان نرخ بهره خود را تا 4.25 درصد در سه ماهه اول سال 2023 افزایش دهد.
  • GBP/USD پس از آزمایش 200-EMA در حدود 1.1960 قدرت یافته است.

GBP/USD پس از آزمایش پایین ترین سطح روز سه شنبه در حدود 1.1940 در جلسه آسیایی، علاقه خرید مناسبی را احساس کرده است. Cable به دنبال گسترش بازیابی خود به سمت مقاومت روانی 1.2000 است زیرا موضوع ریسک پذیری در حال حاضر کاهش یافته است. نوسانات ناشی از اعتراضات ناشی از کووید در چین در حال محو شدن است زیرا مارشال های چینی عموم مردم را در پناهگاه های خود محدود کرده اند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) به پایین ترین سطح روز خود در 105.70 رسیده است زیرا بهبود ریسک پذیری سرمایه گذاران جذابیت پناهگاه امن را کاهش داده است. دلار آمریکا پیش از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) قدرت خود را از دست داد. معاملات آتی S&P500 پس از شروع ضعیف در اوایل توکیو سبز شده است زیرا سرمایه گذاران در حال بازگشت به دارایی های حساس به ریسک هستند.

بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از رسیدن به بالاترین سطح 3.75 درصدی به زیر 3.73 درصد کاهش یافته است، زیرا سرمایه گذاران منتظر یک موضع “کمتر شاهین” در مورد هدایت نرخ بهره توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو هستند.

فدرال رزرو ممکن است در مورد هدایت نرخ بهره “کمتر شاهین” به نظر برسد

خیابانی انتظار دارد که یک گزارش تورم خوب در ماه اکتبر بتواند جروم پاول، رئیس فدرال رزرو را وادار کند تا در مورد راهنمایی نرخ بهره برای نشست سیاست پولی دسامبر «کمتر بی‌هدف» به نظر برسد. شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) از بالاترین سطح اخیر یعنی 9.1 درصد به 7.7 درصد کاهش یافته است. بنابراین، فدرال رزرو (فدرال رزرو) می تواند به دنبال گزینه ای برای کاهش سرعت فعلی افزایش نرخ بهره باشد، زیرا ممکن است از ارزیابی عملکرد تلاش های انجام شده توسط سیاست گذاران و کاهش ریسک های مالی حمایت کند.

از آنجایی که نرخ تورم بسیار دور از نرخ هدف 2 درصد است، در نظر گرفتن توقف رژیم افزایش نرخ در تصویر وجود ندارد.

سایر کاتالیزورهای اقتصادی ایالات متحده که باعث نوسانات کابل می شود

سرمایه گذاران منتظر آتش بازی در کیبل در جلسه چهارشنبه نیویورک هستند زیرا اقتصاد ایالات متحده چندین محرک را گزارش خواهد کرد. سرمایه گذاران ممکن است درست از استخدام، تولید ناخالص داخلی (GDP) پردازش خودکار داده های ایالات متحده (ADP) و هزینه مصرف شخصی اصلی (PCE) گرفته تا کتاب بژ فدرال رزرو، در موقعیت های صعودی و نزولی دستکاری کنند.

بر اساس برآوردها، انتظار می رود تولید ناخالص داخلی سالانه و PCE اصلی برای سه ماهه سوم به ترتیب در 2.6% و 4.5% ثابت باقی بمانند. کاهش سرعت در هر دو کاتالیزور، یک تغییر جهت کاهش در میزان افزایش نرخ برای تصمیم گیری در مورد نرخ بهره در دسامبر را تقویت می کند.

در زمینه بازار کار، اجماع می گوید که 200 هزار شغل در نوامبر در مقابل انتشار قبلی 239 هزار شغل اضافه شده است.

در همین حال، کتاب بژ فدرال رزرو وضعیت منطقه ای مخارج مصرف کننده، اشتغال و میزان فعالیت های اقتصادی را ارائه می دهد.

بانک مرکزی انگلیس تا سه ماهه اول سال 2023 نرخ بهره را به 4.25 درصد افزایش می دهد

نرخ تورم در بریتانیا هنوز نشانه‌هایی از کاهش معنی‌دار را نشان نداده است، بنابراین، بانک انگلستان (BOE) نمی‌تواند روند سخت‌گیری سیاست‌های خود را متوقف کند. تحلیلگران جی پی مورگان بر این باورند که بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره بانکی را تا سه ماهه اول سال آینده به 4.25 درصد افزایش خواهد داد. آنها همچنین افزودند که اقتصاد بریتانیا در سال 2023 به دلیل سیاست‌های پولی و مالی سخت‌تر و آسیب‌های اقتصادی ناشی از همه‌گیری و برگزیت، 0.6 درصد کاهش خواهد یافت.

روز سه‌شنبه، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، در کمیته امور اقتصادی لردها شهادت داد و گفت: «هیچ بحثی با دولت درباره سرعت و زمان فروش دارایی‌های BoE وجود ندارد». او معتقد است که “بازار کار بریتانیا بسیار محدودتر از آنچه ما فکر می‌کردیم، متفاوت از سایر کشورها است.”

چشم انداز فنی GBP/USD

GBP/USD پس از آزمایش حمایت افقی ترسیم شده از اوج 17 نوامبر در حدود 1.1940، شاهد یک اقدام خرید پاسخگو بوده است. میانگین متحرک نمایی 200 دوره ای (EMA) در 1.1960 به عنوان پشتیبان اصلی برای کابل عمل کرده است. گاوهای پوند نیز کابل را به بالای 20-EMA در 1.1980 رسانده اند که نشان می دهد روند کوتاه مدت اکنون صعودی است.

در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) خود را به محدوده 40.00-60.00 رسانده است که نشان دهنده تثبیت پیش رو است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-recovers-from-11940-as-us-dollar-refreshes-days-low-fed-powells-speech-eyed-202211300525