GBP/JPY زیان های متوسط ​​روزانه را بازیابی می کند، خطوط صاف درست زیر اواسط 173.00 ثانیه

ترکیبی از عوامل افزایش متوسطی را برای ین ژاپن (JPY) فراهم می کند، که به نوبه خود باعث می شود مقداری فروش روزانه در حدود GBP/JPY باشد. چشم انداز مداخله مقامات ژاپنی در بازارها همچنان زیربنای ین است که حمایت بیشتری را از لحن ضعیف تر در اطراف بازارهای سهام می گیرد. احساسات ریسک جهانی در واکنش به داده‌های ضعیف‌تر چین ضربه می‌خورد و نشان می‌دهد که مازاد تجاری در ماه مه به پایین‌ترین حد در 13 ماه گذشته رسیده است و این نشان می‌دهد که تقاضای خارج از کشور برای کالاهای چینی ضعیف باقی مانده است. این باعث ایجاد بادهای مخالف اضافی برای دومین اقتصاد بزرگ جهان می شود و اشتهای سرمایه گذاران را برای داشتن دارایی های خطرناک تر کاهش می دهد.

با این حال، نزولی برای متقاطع GBP/JPY، به دلیل انتظارات قوی مبنی بر اینکه بانک انگلستان (BoE) در تشدید سیاست‌ها برای مهار تورم سرسختانه بالا تهاجمی‌تر خواهد بود، کاهش می‌یابد. در واقع، سرمایه گذاران انتظار دارند که بانک مرکزی بریتانیا نرخ بهره را دوباره از 4.5 درصد به 4.75 درصد در 22 ژوئن افزایش دهد و تقریباً 60 درصد احتمال دارد که نرخ بهره در اواخر امسال به 5.5 درصد برسد. این شرط‌بندی‌ها با داده‌های رسمی، که نشان می‌داد در آوریل کمتر از آنچه انتظار می‌رفت، کاهش یافت و شاخص قیمت اصلی به بالاترین حد خود در ۳۱ سال اخیر رسید، شرط‌بندی‌ها را افزایش داد. این به نوبه خود به نفع معامله گران صعودی است و از چشم انداز افزایش مسیر صعودی چند هفته ای جفت پوند/جین حمایت می کند.

بخوانید:  PMI خدمات China Caixin: 49.3 (سپتامبر) در مقابل 55 قبلی

سطوح فنی برای تماشا

متقاطع GBP/JPY در اولین جلسه اروپا در روز چهارشنبه به پایین‌ترین حد یک و نیم هفته اخیر سقوط کرد، اگرچه برای دومین روز متوالی خرید جدیدی را در نزدیکی منطقه 172.65 جذب کرد. قیمت‌های نقطه‌ای بخش عمده‌ای از زیان‌های روزانه را جبران می‌کنند و در حال حاضر درست زیر اواسط 173.00s، تقریباً بدون تغییر در روز، معامله می‌شوند.


اشتراک گذاری:

  • GBP/JPY افت روزانه چهارشنبه را معکوس می کند و به نظر می رسد آماده افزایش بیشتر باشد.
  • با لحن ملایم‌تر ریسک، ترس از مداخله، زیربنای ین است و باعث فروش روزانه می‌شود.
  • شرط‌بندی برای افزایش بیشتر نرخ‌های BoE همچنان به نفع پوند است و به کراس کمک می‌کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-jpy-recovers-modest-intraday-losses-flat-lines-just-below-mid-17300s-202306071007