GBP/JPY در بحبوحه پیش بینی ضعیف تر تولید ناخالص داخلی بریتانیا با مقاومت در حدود 158.00 روبرو می شود.

گزارشی از مؤسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی بریتانیا (NIESR) دیکته می‌کند: «از هر چهار خانوار بریتانیایی یک نفر قادر به پرداخت هزینه غذا و انرژی بدون استفاده از پس‌انداز، وام گرفتن یا جستجوی کمک‌های دیگر در سال مالی 2023/24 نخواهد بود. بر اساس گزارش رویترز، از هر پنج نفر در سال جاری یک نفر.

جفت GBP/JPY در حالی که تلاش می کند تا بهبود را بالاتر از مقاومت بحرانی 158.00 در جلسه آسیایی افزایش دهد، سود فروش را احساس کرده است. حرکت عقب نشینی با اعتماد به نفس کمتر توسط پوند استرلینگ مجازات شد و سفر نزولی برای صلیب از سر گرفته شد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-jpy-faces-resistance-around-15800-amid-weaker-uk-gdp-forecasts-202302080053در جبهه بریتانیا، بانک انگلستان (BoE) علیرغم اتخاذ اولیه سیاست های پولی محدود کننده پس از دوره همه گیر و افزایش نرخ بهره به 4 درصد، تاکنون در کاهش چشمگیر فشارهای تورمی شکست خورده است. تأثیر هزینه‌های بالاتر زندگی، زندگی خانوارها را بدبخت می‌کند، زیرا آنها قادر به پرداختن به هزینه‌های ضروری خود نیستند.

این آژانس پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی (GDP) خود را از 0.7 درصد پیش‌بینی‌شده به 0.2 درصد کاهش داده است و رشد 1.0 درصدی را در سال 2024 از 1.7 درصد کاهش می‌دهد. افزایش نرخ بهره توسط اندرو بیلی، فرماندار BoE برای دستیابی به ثبات قیمت، مقیاس فعالیت های اقتصادی را کاهش داده است.

روز سه شنبه، صلیب به شدت توسط شرکت کننده بازار رها شد. همچنین، مقامات بانک ژاپن (BoJ) مداخله پنهانی را تأیید کردند، حرکتی برای حمایت از ین ژاپن.

در یادداشتی از OCBC آمده است: «تمرکز این هفته بر روی فهرست نامزدهای BoJ خواهد بود که احتمالاً در 10 فوریه به پارلمان ارائه می شود، اگرچه گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد تا هفته آینده به تعویق می افتد. انتصاب آمامیا بیشترین حمایت را از ین ژاپن خواهد داشت در حالی که انتصاب یاماگوچی می تواند قدرت ین را کاهش دهد.

بخوانید:  XAU/USD محدود شده توسط فروشندگان حدود 1750 دلار است


اشتراک گذاری:

  • GBP/JPY پس از عقب نشینی با اطمینان کمتر به نزدیک به 158.00 شاهد فشار فروش بوده است.
  • BoJ یک مداخله پنهانی برای ارائه بالشتک به ین ژاپن انجام داد.
  • NIESR بریتانیا پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی خود را کاهش داده است و خانواده‌ها را به دلیل هزینه‌های بالاتر زندگی در دردسر شدید می‌بیند.

در همین حال، خیابان شروع به ارائه تأثیر در نظر گرفتن معاون BoJ، Masayoshi Amamiya به عنوان جانشین BoJ Haruhiko Kuroda کرده است. اقتصاددانان OCBC تجزیه و تحلیل کردند که هر مدعی برای رهبری جدید BoJ چگونه بر ین ژاپن تأثیر می گذارد.