GBP/JPY در بحبوحه داده های بازار کار بریتانیا به سمت اوج چرخه حرکت می کند

اگر GBP/JPY منطقه 176.80 را پاک کند، جفت می تواند حرکت واضح تری به سمت علامت روانی در 177.00 و منطقه 177.50 ببیند. از سوی دیگر، در صورتی که متقاطع به سمت نزول اصلاح شود، سطوح حمایت در ناحیه 174.50 و زیر علامت روانی در 174.00، در میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) در 173.40 قرار می گیرند.

از نظر فنی، GBP/JPY چشم‌اندازی صعودی را برای کوتاه‌مدت حفظ می‌کند، اما شاخص‌ها به شرایط بیش از حد خرید رسیده‌اند که نشان می‌دهد ممکن است اصلاح فنی نزولی در افق باشد، زیرا متقاطع در بالاترین سطح چند ساله از اواسط می معامله می‌شود. شاخص قدرت نسبی (RSI) به بالای 70.00 (خرید بیش از حد) رسید و میانگین متحرک واگرایی همگرایی (MACD) در محدوده مثبت قرار دارد.

با توجه به گفته‌ها، فرماندار اندرو بیلی روز سه‌شنبه اظهار داشت: «احتکار نیروی کار به دلیل بازار فشرده ادامه دارد و شرکت‌ها تمایلی به بیکار کردن افراد ندارند.» در مورد تورم، “تورم مواد غذایی بسیار بیشتر از آنچه انتظار داشتیم کاهش می یابد” و او انتظار دارد که تورم کاهش یابد اما ممکن است بیشتر از حد انتظار طول بکشد.


اشتراک گذاری:

  • GBP/JPY به بالاترین چرخه جدید صعود کرد و به بالاترین سطح روزانه 176.80 رسید که آخرین بار در ژانویه 2016 مشاهده شد.
  • ارقام داغ بازار کار از شرط‌بندی‌های جنگ‌طلب BoE در بریتانیا کمک می‌کند.
  • افزایش بازدهی بریتانیا به نفع پوند است.

اداره آمار ملی بریتانیا نشان داد که تعداد افرادی که مدعی مزایای بیکاری هستند در ماه می 9.6 هزار تن از 46.7 هزار تن کاهش یافته است. علاوه بر این، نرخ بیکاری اندکی به 3.8 درصد در مقابل 4 درصد پیش بینی شده در 3 ماه قبل از آن کاهش یافته است. آوریل، در حالی که میانگین درآمدها، شامل و بدون احتساب پاداش، در همان دوره شتاب گرفت. از این نظر، کاهش بیکاری و افزایش نرخ تورم دستمزدها به شرط‌بندی‌های جنگ‌طلبانه برای BoE دامن زد و موجب تقویت استرلینگ شد.

بخوانید:  USD/JPY به سمت پایین تر متمایل می شود و در انتظار فدرال رزرو است

نمودار روزانه GBP/JPY

در روز سه شنبه، GBP/JPY به بالاترین چرخه جدید 176.72 رسید و بیش از 1.20 درصد افزایش یافت زیرا داده های داغ بازار کار از انگلیس باعث افزایش بازده اوراق قرضه انگلیس شد، زیرا بازارها انتظار دارند موضع تندروانه تر بانک انگلستان را نشان دهند. (BoE). از سوی دیگر، ین در برابر اکثر رقبای اروپایی خود تضعیف شد زیرا واگرایی سیاست ها بر پول ژاپن فشار می آورد.

ارقام داغ بازار کار از بریتانیا باعث افزایش بازدهی بریتانیا شد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-jpy-moves-towards-cycle-high-amid-labour-market-data-from-the-uk-202306131959

در رابطه با جلسات بعدی: WIRP پیشنهاد می‌کند که افزایش 25 bp کاملاً قیمت گذاری شده است، با احتمال نزدیک به 15٪ برای حرکت بزرگتر 50 bps. قیمت‌های افزایش‌ها در ماه‌های آگوست، سپتامبر و نوامبر انجام می‌شود، که در آن نرخ سیاست‌گذاری نزدیک به 5.5 درصد به اوج خود می‌رسد. از این نظر، شرط‌بندی‌های جنگ‌طلب در افزایش بازدهی بریتانیا منعکس شد. بازده اوراق قرضه 10 ساله به 4.47 درصد می رسد در حالی که بازدهی 2 ساله 4.93 درصد و بازدهی 5 ساله 4.56 درصد است که هر سه شاهد افزایش از 2 درصد به 4 درصد بوده اند.

سطوح GBP/JPY برای تماشا