FOMC در خواندن بیش از حد به اندازه NFP ژانویه محتاط خواهد بود – Wells Fargo

«به نظر می‌رسد عوامل تعدیل فصلی تیتر خبر را خوشایند کرده است زیرا اخراج‌های کوچک‌تر از حد معمول پس از تعطیلات باعث تقویت تعداد حقوق و دستمزدها شده است. اما اخراج‌های غیرمعمولی که به چنین افزایش سرفصل قوی تبدیل شد، نشان‌دهنده آن چیزی است که بازار کار فوق‌العاده قوی باقی مانده است، و جزئیات دیگر گزارش امروز بر این قدرت تأکید دارد.»

ما گمان می‌کنیم که اعضای FOMC در بررسی بیش از حد افزایش حقوق و دستمزد در ژانویه محتاط باشند، اما سرعت ثابت رشد متوسط ​​درآمد ساعتی و پایین‌ترین نرخ بیکاری در 53 سال اخیر باید 25 واحد در ثانیه افزایش نرخ را حفظ کند. 22 مارس FOMC به عنوان مورد اصلی و افزایش احتمالی دیگری در ماه می در بازی.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-fomc-will-be-cautious-in-reading-too-much-into-the-magnitude-of-januarys-nfp-wells-fargo-202302031607

داده های منتشر شده در روز جمعه توسط اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژانویه 517 هزار افزایش یافته است که بسیار بالاتر از اجماع بازار است. این اعداد باعث افزایش ارزش دلار آمریکا شد. تحلیلگران ولز فارگو خاطرنشان می‌کنند که هنوز داده‌های اقتصادی اضافی زیادی از هم‌اکنون تا جلسه مارس FOMC وجود دارد، از جمله گزارش دیگری از اشتغال و دو گزارش دیگر CPI، اما آنها استدلال می‌کنند که حتی پس از محاسبه اثر فصلی چاپلوس‌کننده بر حقوق و دستمزد ژانویه، گزارش استدلال می کند که فدرال رزرو در روحیه جنگ طلبانه باقی بماند.

نقل قول های کلیدی:

اصلاحات معیار، سطح اشتغال را طی دو سال گذشته افزایش داد و نشان داد که در سال 2023 شتاب استخدام قوی‌تری دارد. در همان زمان، نرخ بیکاری به 3.4 درصد کاهش یافت، پایین‌ترین میزان از سال 1969. متوسط ​​رشد درآمد ساعتی ثابت ماند و به ثبت رسید. نرخ سالانه 4.6 درصد طی سه ماه گذشته.

بخوانید:  نگرانی پیش از سخنرانی فدرال رزرو، اخبار محدودیت بدهی ایالات متحده، گاوهای DXY را به بالاترین حد در دو ماه اخیر رساند.