EURUSD به سمت 0.9950 متمایل می شود، زیرا DXY به طرفین می چرخد، خرده فروشی منطقه یورو نگاه می کند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eurusd-inclines-towards-09950-as-dxy-turns-sideways-eurozone-retail-sales-eyed-202211070445

جدای از آن، انتظار می‌رود که نرخ‌های سیاست بانک مرکزی اروپا (ECB) پس از اظهارنظرهای جنگ طلبانه کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، شتاب بیشتری پیدا کند. رئیس بانک مرکزی اروپا روز جمعه تکرار کرد که بانک مرکزی به افزایش نرخ‌ها ادامه می‌دهد تا نرخ تورم را به 2 درصد کاهش دهد.

جمعه خونین برای DXY قدرتمند با افزایش احتمال کاهش سرعت افزایش نرخ بهره که پیش از این توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) اتخاذ شد، رهبری شد. بانک مرکزی ایالات متحده نرخ ها را 75 واحد پایه (bps) افزایش داده است و اکنون نرخ های بحرانی یک افزایش بیشتر از نرخ های پایانه پیشنهادی فاصله دارد.

جفت EURUSD به تدریج به سمت مانع فوری 0.9950 در جلسه توکیو حرکت می کند. این دارایی عمدتاً در میان واکنش‌های متفاوت از نمایه ریسک معامله می‌شود. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) با افت قیمت بالای 111.00 معامله می شود. DXY پس از یک حرکت ناگهانی قیمت در روز جمعه شاهد یک عقب نشینی جزئی به 111.10 بوده است.

معاملات آتی S&P500 در میان جو آرام بازار عملکرد ضعیفی را نشان می‌دهند در حالی که بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده در حدود 4.16 درصد است.

  • EURUSD قصد دارد مانع 0.9950 را در میان DXY ضعیف ببوسد.
  • پاسخ های متفاوت از نمایه ریسک، سرمایه گذاران را به حاشیه سوق داده است.
  • برای اقدامات بیشتر، خرده فروشی منطقه یورو به شدت تحت نظر خواهد بود.

در جبهه منطقه یورو، سرمایه گذاران به داده های خرده فروشی روز سه شنبه توجه خواهند کرد. داده های اقتصادی ممکن است در مسیر منفی 1.3٪ باقی بماند، اما در برابر رقم قبلی -2.0٪ بهبود خواهد یافت.

اگر داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) روز پنجشنبه بالاتر از پیش‌بینی‌ها باقی بماند، طرف دارایی‌های حساس به ریسک ممکن است خراب شود. این ممکن است جروم پاول، رئیس فدرال رزرو را مجبور کند که پیش بینی های قبلی را کنار بگذارد و پیش بینی های جدیدتر را ارائه دهد زیرا مبارزه با تورم کثیف می شود.

رئیس فدرال رزرو شیکاگو، چارلز ال. ایوانز، روز جمعه به نقل از رویترز اشاره کرد که زمان افزایش کمتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای جلوگیری از تشدید سیاست های پولی بیش از حد لازم و کاهش سرعت بیشتر پس از اینکه ریسک ها “دو طرفه” شدند، فرا رسیده است.