EURUSD به دلیل تحریک احساسات، تمرکز بر انتخابات میان دوره ای ایالات متحده، تورم، به بالای حمایت 1.0040 می رسد.

به گزارش رویترز، لوئیس دی گیندوس، معاون رئیس بانک مرکزی اروپا، روز سه شنبه گفت: “ما به افزایش نرخ ها تا سطحی ادامه خواهیم داد که تضمین کند تورم مطابق با تعریف بانک مرکزی اروپا از ثبات قیمت ها خواهد بود.” علاوه بر این، سیاست‌گذار بانک مرکزی اروپا و رئیس بانک مرکزی آلمان، یواخیم ناگل، خاطرنشان کرد: «افزایش بزرگ نرخ بهره ضروری است». در جاهای دیگر، خرده‌فروشی منطقه یورو در سپتامبر به -0.6% در سال در مقایسه با -1.3% پیش‌بینی‌شده بهبود یافت و به افزایش -1.4% قبل اصلاح شد. همچنین، شاخص خوش‌بینی کسب‌وکار کوچک NFIB ایالات متحده برای اکتبر، 91.3 در مقابل 92.1 قبلی.

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش تورم ایالات متحده: بازارها برای احیای بازی محوری، سه سناریو از کاهش CPI اصلی استفاده می‌کنند.

تحلیل فنی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eurusd-dribbles-above-10040-support-as-sentiment-sours-focus-on-us-mid-term-elections-inflation-202211090220

  • EURUSD از بالاترین سطح دو ماهه عقب نشینی کرد و روند صعودی سه روزه را با زیان خفیف گرفت.
  • مشکلات کووید، پریشانی های انتخاباتی روحیه ریسک پذیر قبلی را بررسی می کند.
  • داده های ضعیف ECBSpeak و ضعیف ایالات متحده خریداران را امیدوار نگه می دارد.
  • به‌روزرسانی‌های Fedspeak، سیاسی و کووید برای مسیرهای روزانه بسیار مهم است زیرا خرس‌ها به دنبال ورود هستند.

در همین حال، خط مقاومت یک کانال صعودی شش هفته ای، در حدود 1.0150 تا زمان مطبوعات، می تواند پیشرفت های کوتاه مدت این جفت را محدود کند.

در ادامه، نظرات مقامات مختلف فدرال رزرو (فدرال رزرو) ممکن است معامله گران EURUSD را سرگرم کند، اما توجه عمده به کاتالیزورهای ریسک ذکر شده در بالا معطوف خواهد شد.

شایان ذکر است که اظهارات تندروانه مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) و داده‌های ضعیف ایالات متحده به حالت ریسک‌پذیری پیوست تا به نفع گاوهای EURUSD در روز گذشته باشد.

بسته شدن روزانه فراتر از همگرایی 100-DMA و یک خط روند با شیب نزولی از اوایل آگوست، در حدود 1.0050-40، برای بازپس گیری کنترل خرس EURUSD ضروری است. با این حال، سطح برابری 1.0000 و مشترک 50-DMA و 21-DMA، نزدیک به 0.9880، می تواند نزولی بیشتر این جفت را به چالش بکشد.

EURUSD در حوالی 1.0060 کنار می ماند در حالی که در اوایل روز چهارشنبه یک سری برد سه روزه نزدیک به دو ماه را متوقف کرد. جفت ارز اصلی از ضعف گسترده دلار آمریکا حمایت کرد تا بالاترین سطح چند روزه خود را بهبود بخشد، قبل از اینکه آخرین چالش‌های خوش‌بینی، گاوها را بررسی کنند.

مشکلات جدید کووید از چین و نظرسنجی‌های اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده، ریسک‌پذیری بازار را اخیرا بررسی می‌کند. گفتنی است، چین بالاترین میزان موارد جدید کووید را در شش ماه گذشته گزارش می‌کند، با آخرین افزوده شدن ۸۳۳۵ مورد برای 8 نوامبر، در حالی که نشان‌دهنده قرنطینه جدید ناشی از ویروس در ناحیه دوم گوانگژو است.

در میان این نمایش ها، وال استریت برای سومین روز متوالی مثبت بسته شد در حالی که بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده یک روند صعودی چهار روزه را تجربه کرد. علاوه بر این، S&P 500 Futures سودهای ملایمی را نشان می‌دهد، اما به نظر می‌رسد خوش‌بینی بازار اخیراً از بین رفته است.

از سوی دیگر، آخرین نظرسنجی های مورد استناد رویترز نشان می دهد که جمهوری خواهان برای به دست آوردن کنترل مجلس نمایندگان و احتمالا سنا مورد علاقه هستند، که به نوبه خود نگرانی هایی را در مورد افزایش سقف بدهی آمریکا در سال آینده افزایش می دهد. جمهوریخواهان همچنین احتمالاً هزینه ها و مقررات بالقوه دموکرات ها را تعدیل خواهند کرد.