EURUSD برای آزمایش بالاترین قیمت روز قبل حرکت می کند


یک روز پر نوسان دیگر برای EURUSD

EURUSD در حال آزمایش بالاترین سطح از اوایل امروز است و در حال انجام یک جلسه بالا و پایین (یا پایین و بالا) برای این جفت است.

هر روز در این هفته، قیمت بالاتر یا پایین تر و معکوس به پایین یا بالاتر رفت. امروز، قیمت در ابتدا بالاتر رفت، سقوط کرد و به اوج بازگشت.

از نظر فنی، قیمت پایین امروز توانست به زیر 100 ساعت MA (خط آبی) برسد، اما در میانگین متحرک 200 ساعته رو به افزایش (خط سبز در نمودار بالا) متوقف شد. رالی بعدی تمام راه را به بالاترین سطح اروپا نزدیک به 1.0857 بازگشت. تا کنون فروشندگان توانسته اند قیمت را درست زیر این سطح نگه دارند. قیمت فعلی در 1.0852 معامله می شود

به طور کلی این هفته (و بازگشت به جمعه گذشته و بخش‌هایی از پنج‌شنبه)، قیمت در محدوده تعیین‌شده با نوسان پایین در 1.0760 و نوسان بالا در 1.0874 محدود ماند. در روز چهارشنبه یک شکست کوتاه در بالای انتهای سمت بالا وجود داشت، اما این شکست به سرعت شکست خورد و مقاومت در نزدیکی سقف ناحیه نوسان بالا بین 1.0866 و 1.0874 دوباره برقرار شد. این منطقه نوسانی، و بالاترین سطح هفته، باید شکسته شود تا قیمت خارج از این محدوده معاملاتی بالا و پایین باشد.

در غیر این صورت، و بازگشت به زیر میانگین های متحرک 100 و 200 ساعته، معامله گران را در این هفته به سمت پایین تر از محدوده هفته نگاه می کند.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/eurusd-moves-up-to-test-the-earlier-days-high-20230120/