EURGBP در میان تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم انگلستان، پیشنهادات را به سمت 0.8750 افزایش می دهد

با این حال، تعطیلات بانکی در ایالات متحده و کانادا، آخرین حرکات بازار را محدود می کند. در همین راستا، نگرانی‌های متفاوتی درباره کشمکش آمریکا و چین بر سر تایوان و شرایط کووید در چین وجود دارد.

شایان ذکر است که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در روز گذشته به پایین ترین سطح در هشت ماه گذشته رسید و امیدها برای افزایش آسان نرخ بهره فدرال رزرو را تقویت کرد. همان تضاد با اظهارات جنگ طلبانه نمایندگان بانک مرکزی اروپا (ECB) و باعث می شود که یورو محکم تر بماند.

از سوی دیگر، چاپ نهایی داده های تورم آلمان در ماه اکتبر، مطابق با
شاخص هماهنگ قیمت های مصرف کننده (HICP) قرائت اولیه 11.6% را تایید کرد.

با این اوصاف، خوش‌بینی محتاطانه بازار و سود یورو (EUR) از روند جنوبی دلار آمریکا (USD)، عمدتاً پس از داده‌های تورم روز گذشته ایالات متحده، خریداران EURGBP را امیدوار نگه می‌دارد.

  • EURGBP به قیمت پیشنهادی ملایم باقی می ماند در حالی که واکنش عمده ای به داده های بریتانیا و آلمان نشان نمی دهد.
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم بریتانیا به 0.2- درصد QQ در مقابل -0.5 درصد مورد انتظار و 0.2 درصد قبل کاهش یافت.
  • شاخص تورم HICP آلمان ارقام سالانه 11.6 درصدی را در ماه اکتبر تایید کرد.
  • خوش بینی محتاطانه بازار در ایالات متحده زمینه ساز تعصب صعودی است و کانادا پیشرفت های فوری را محدود می کند.

با این حال، چاپ اولیه تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه سوم بریتانیا نشان می‌دهد که اقتصاد بریتانیا 0.20٪ QoQ در مقابل -0.50٪ اجماع بازار و افزایش قبلی رقم QoQ 0.20٪ کاهش یافته است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eurgbp-picks-up-bids-towards-08750-amid-mixed-uk-q3-gdp-202211110714

EURGBP در حدود 0.8730 سودهای کمتری را حفظ می کند، حتی در شرایطی که تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم (سه ماهه سوم) بریتانیا داده های ترکیبی چاپ شده را در معاملات روز جمعه لندن منتشر کرد.

در میان این بازی‌ها، اوراق آتی S&P 500 ایالات متحده همچنان در مسیر خود به سمت بالا بردن بالاترین سطح دو ماهه خود قرار می‌گیرد، در حالی که بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده همچنان تحت فشار است و عمدتاً غیرفعال است.

بسته شدن روزانه زیر سطح حمایت فوری 21-DMA، در حدود 0.8690 تا زمان انتشار، به نظر می رسد برای خرس های EURGBP برای در دست گرفتن کنترل مجدد ضروری است. تا آن زمان، گاوها آماده به چالش کشیدن خط مقاومت ماهانه، حدود 0.8825 تا زمان مطبوعات هستند.

در ادامه، معامله گران EURGBP باید به به روز رسانی های دولت بریتانیا و بانک انگلستان (BOE) در رابطه با واکنش به تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم انگلستان توجه داشته باشند تا انگیزه جدیدی داشته باشند.

تحلیل فنی