EUR/USD نرخ پیشنهادی خود را بالای 1.0600 حفظ می کند، داده های کلان پس از ایالات متحده اندکی را جابجا می کند.


  • EUR/USD به لحن مثبت خفیف خود پایبند است و نسبت به داده های کلان مختلط ایالات متحده واکنش کمی نشان می دهد.
  • انتظارات هاوکیش فدرال رزرو همچنان به عنوان بادگیر برای دلار عمل می کند و قیمت صعودی را محدود می کند.
  • اقدام اخیر قیمت محدود به محدوده، قبل از قرار دادن شرط‌های جهت دار، احتیاط را تضمین می‌کند.

جفت ارز EUR/USD در اوایل جلسه آمریکای شمالی به راحتی بالاتر از رقم گرد 1.0600 باقی می ماند و در واکنش به داده های کلان ترکیبی ایالات متحده حرکت کمی دارد.

دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده گزارش داد که شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی (PCE) در ماه نوامبر نسبتاً 0.1% افزایش یافت و انتظارات برای خواندن 0.3% را از دست داد. ناامیدی جزئی، با این حال، با تجدید نظر به سمت بالا در ماه قبل به 0.4٪ و بالاتر از نرخ سالانه 5.5٪ بالاتر از حد انتظار جبران شد.

جزئیات بیشتر نشان داد که شاخص قیمت اصلی PCE (سنج تورم ترجیحی فدرال رزرو) در ماه نوامبر 0.2 درصد افزایش یافت و از 5.0 درصد قبلی به 4.7 درصد کاهش یافت. به‌طور جداگانه، سفارش‌های کالاهای بادوام ایالات متحده برآوردهای اجماع را با اختلاف زیادی از دست دادند و برای تحت تأثیر قرار دادن دلار آمریکا یا ایجاد انگیزه برای جفت یورو/دلار آمریکا کار چندانی انجام نمی‌دهند.

با این اوصاف، گمانه‌زنی‌های جدید مبنی بر اینکه فدرال رزرو به موضع فوق‌العاده‌ی خود برای مهار تورم پایبند خواهد ماند، همچنان به عنوان بادگیر برای بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده عمل می‌کند. این باید به محدود کردن ضررهای عمیق تر USD کمک کند و جفت EUR/USD را افزایش دهد. پیش‌زمینه بنیادی مختلط قبل از قرار دادن شرط‌بندی‌های جهت‌دار جدید، کمی احتیاط را تضمین می‌کند.

حتی از منظر فنی، قیمت‌های نقدی در یک باند معاملاتی آشنا در یک هفته گذشته یا بیشتر در نوسان بوده است. این بیشتر به بلاتکلیفی در میان معامله‌گران اشاره می‌کند و باعث می‌شود برای تایید مسیر کوتاه‌مدت جفت EUR/USD منتظر یک حرکت پایدار در هر جهت باشیم.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-maintains-its-bid-tone-above-10600-moves-little-post-us-macro-data-202212231346