EUR/USD در مسیر رالی 5 روزه، اوج چرخه گاوی جدید را چاپ می کند


  • گاوهای نر EUR/USD در اوج چرخه گاو نر جدید هستند اما خرس ها در کمین هستند.
  • CPI ایالات متحده چشم انداز دلار را تضعیف کرد، اما گروهی از سخنرانان فدرال رزرو همچنان مخالف هستند.
  • معامله گران بریک اوت ممکن است گرمای یک اصلاح قابل توجه را در جلسات آینده احساس کنند.

EUR/USD به دنبال داده های شاخص قیمت مصرف کننده در روز که الهام بخش شکست دلار آمریکا به سمت نزولی بود، به بالاترین حد خود رسید. در زمان نوشتن، EUR/USD در زمان نگارش 0.8٪ افزایش یافته است. واحد پول تا کنون از پایین ترین سطح 1.0726 به بالاترین سطح 1.0867 رسیده است.

داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در مجموع همان‌طور که انتظار می‌رفت، به غیر از یک استثنا به صورت ماهانه در شماره سرفصل به دست آمد. چاپ CPI سال به سال به 6.5 درصد یا 0.6 درصد کمتر از رقم نوامبر رسید. تنها استثنا یک شگفتی مثبت بود. به صورت ماهانه، همانطور که تحلیلگران انتظار داشتند، به جای اینکه بدون تغییر باقی بماند، تعداد عنوان در واقع به میزان اسمی 0.1٪ کاهش یافت.

با این حال، جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، به دنبال شاخص قیمت مصرف کننده امروز، اظهار داشت که محتمل ترین سناریو باقی ماندن تورم بالای 2 درصد است، بنابراین نرخ سیاست باید برای مدت طولانی تری بالاتر باشد. توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، گفت که تورم سه ماه گذشته “گامی در مسیر درست” بوده است، اما هشدار داد که در حالی که میانگین کاهش یافته است، میانه بالا باقی مانده است.

تصحیح EUR/USD روی کارت ها؟

در حالی که حرکت دلار آمریکا قوی بوده است، چشم‌اندازی برای اصلاح وجود دارد و این خطری را برای ارزهای پولی-EUR/USD به همراه دارد. به هر حال، داده‌های امروزی به این معنا نیست که سیاست‌های پولی هنوز می‌توانند انقباض را متوقف کنند. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، پس از انتشار آخرین آمار تورم، گفت: بانک مرکزی [Federal Reserve] باید نرخ ها را با افزایش 0.25٪ افزایش دهند. اعلام بعدی نرخ فدرال رزرو در 1 فوریه انجام می شود. تحلیلگران در بانک ANZ خاطرنشان کردند: «چند مقام فدرال رزرو اعلام کرده اند که مایلند نرخ بهره را کمی بالاتر از 5.0 درصد ببینند که نشان دهنده افزایش 25 واحدی بیشتر است».

تحلیلگران TD Securities می‌گویند که همچنان فکر می‌کنند که بازار نسبت به سرعت کاهش تورم بسیار خوش‌بین است، اگرچه آنها استدلال می‌کنند که «چاپ بر اساس اجماع، روایت تصویر بزرگ‌تر از مبارزه دلار را تغییر نمی‌دهد. ما در نقطه متفاوتی از چرخه فدرال رزرو و تورم هستیم که باعث می‌شود دلار صعودی کاهش یابد.»

در طرف دیگر طیف، تحلیلگران Brown Brothers Harriman استدلال کردند که «PCE هسته ای از نوامبر 2021 تا حد زیادی در محدوده 4.5 تا 5.5 درصد بوده است و ما فکر می کنیم که فدرال رزرو قبل از اینکه حتی به هر نوع محوری فکر کند نیاز به بهبود بیشتر دارد. ”

WIRP پیشنهاد می‌کند که افزایش 25 bp در تاریخ 1 فوریه کاملاً قیمت‌گذاری شده است، با احتمال نزدیک به 30 درصد حرکت بزرگ‌تر 50 bp. افزایش 25 بشکه ای دیگر در 22 مارس کاملاً قیمت گذاری شده است، در حالی که آخرین افزایش 25 واحدی در سه ماهه دوم تقریباً 45 درصد قیمت دارد که سقف نرخ وجوه فدرال رزرو را تا 5.25 درصد افزایش می دهد. با این حال، بازار سوآپ تا پایان سال همچنان در یک چرخه کاهشی قیمت‌گذاری می‌کند و ما نمی‌بینیم که این اتفاق بیفتد.»

تحلیل تکنیکال EUR/USD

معامله‌گران بریک‌آوت وارد عمل می‌شوند و در حالی که زمینه‌ای برای صعود وجود دارد، ممکن است اصلاحی روی کارت‌ها باشد که به سودهای پولی وارد شده و به طور بالقوه تسلیم گاوها را برانگیزد.

این تز جنبه منفی را به شرح زیر وارد می کند:

تشکیل W، اگرچه بیش از حد گسترش یافته است، اما همچنان در پارامترهای نزولی قرار دارد و در عین حال، 1.0720s را در کانون توجه قرار می دهد. شکست در آنجا خطری را برای حمایت از خط روند آینده بیشتر می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-prints-fresh-bull-cycle-highs-on-course-for-5-day-rally-202301122003