EUR/USD در سخنرانی پاول به سمت 1.0350 صعود می کند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-climbs-towards-10350s-on-dovish-powell-speech-202211301855

همچنین بخوانید: شکست: سخنرانی پاول، رئیس فدرال رزرو، دلار آمریکا را کاهش داد

واکنش بازار EUR/USD

EUR/USD در ابتدا تا 1.0307 کاهش یافت و به شدت به سمت 1.0376 افزایش یافت که همچنان پایین تر از بالاترین قیمت روزانه در حدود 1.0399 بود. لازم به ذکر است که میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) در حدود 1.0372 قرار دارد و تاکنون، خریداران دلار آمریکا (USD) روی آن تکیه کرده اند و روند صعودی را در منطقه 1.0370 متوقف کرده است.

نمودار 5 دقیقه ای یورو/دلار آمریکا

پاول اضافه کرد که احتمال افزایش نرخ‌ها «تا حدودی بالاتر» از آنچه سیاست‌گذاران در نشست سپتامبر برآورد کردند، بیشتر است. او تاکید کرد که نرخ ها باید «برای مدتی» بالاتر باشد. رئیس فدرال رزرو مجدداً تاکید کرد که تورم “بسیار بالا” باقی مانده است، و اگرچه گزارش CPI اکتبر یک “غافلگیرکننده خوش آمدید” بود، او به شواهد بیشتری نیاز دارد که نشان دهد تورم در واقع “کاهش می‌یابد”.

یورو/دلار آمریکا از پایین ترین سطح هفتگی 1.0290 جهش کرد زیرا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) اذعان کرد که تعدیل در سرعت افزایش نرخ بهره ممکن است به محض جلسه بعدی رخ دهد. با این حال، یورو (EUR) در حال صعود است، در حالی که شاخص دلار آمریکا (DXY) منفی شد و 0.42 درصد کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله، یورو/دلار آمریکا همچنان بی ثبات است و در محدوده 1.0300/1.0380 معامله می شود، همانطور که پاول ادامه می دهد.

بخوانید:  2 تریلیون ین ذخایر برای قیمت صندوق، اقدامات کووید

  • با اتخاذ موضع جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، یورو صعود کرد.
  • پاول، رئیس فدرال رزرو: «معقول است تا سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهیم.»
  • پاول فدرال رزرو در نشست دسامبر را برای افزایش 50 واحدی نرخ بهره باز کرد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در برخی از اظهارات خود گفت: «معقول است تا سرعت افزایش نرخ بهره را تعدیل کنیم» و افزود که ممکن است به محض جلسه دسامبر اتفاق بیفتد. او گفت که فدرال رزرو پیشرفت قابل توجهی به سمت «سیاست محدودکننده کافی» داشته است، اگرچه او افزود که «زمینه بیشتری برای پوشش وجود دارد».