EUR/USD در حدود 1.0260 نوسان می کند، به نظر می رسد صعودی به نظر می رسد با کاهش ضربه ریسک

بازدهی 10 ساله ایالات متحده پس از یک حرکت بهبودی به زیر 3.82 درصد سقوط کرد زیرا سیاست گذاران فدرال رزرو (فدرال رزرو) از دیدگاه کاهش سرعت افزایش نرخ بهره حمایت کردند. رئیس کلولند فدرال بانک، لورتا مستر، در مصاحبه با CNBC از این دیدگاه حمایت کرد که معقول است سرعت افزایش نرخ را کمی کاهش دهیم، اما هنوز توقفی در چرخه افزایش نرخ مشاهده نشده است. همچنین، مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، روز دوشنبه در پاسخ به سوالی درباره راهنمایی نرخ بهره برای کمیته بازار آزاد فدرال ماه دسامبر (FOMC) گفت: «درست است که فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ خود را کاهش دهد».

  • EUR/USD پس از عقب نشینی از 1.0225 به سمت دارایی های حساس به ریسک بازگشته است.
  • اظهارنظرهای کمتر شاهین از سوی سیاستگذاران فدرال رزرو شروع به بررسی بازدهی خزانه داری آمریکا کرده است.
  • انتظار می رود بانک مرکزی اروپا سرعت افزایش نرخ بهره خود را کاهش دهد.
جفت EUR/USD پس از بیرون آمدن از حمایت بحرانی 1.0225 در جلسه توکیو، حرکت های رفت و برگشتی را در اطراف 1.0260 نشان می دهد. انتظار می‌رود این دارایی پس از عبور قاطع از مانع فوری 1.0270، بازیابی خود را تمدید کند، زیرا نمایه ریسک خارج از کشش خود را از دست می‌دهد.

در جبهه منطقه یورو، سرمایه‌گذاران تمرکز خود را به سمت صحبت‌های مربوط به افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) در نشست سیاست‌های پولی دسامبر خود تغییر می‌دهند. فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه در مصاحبه با MNI گفت که بانک مرکزی در نشست 15 دسامبر خود کاهش سرعت افزایش نرخ را در نظر خواهد گرفت. وی افزود: حرکت بزرگ یعنی افزایش 75 واحدی نرخ سود در حال حاضر انجام شده است و اکنون بانک برای حرکت های بعدی به دنبال چشم انداز تورم خواهد بود.

بخوانید:  آسیا FX با هشدار نرخ پاول، نااطمینانی COVID چین توسط Investing.com تحت تاثیر قرار گرفت

شاخص دلار آمریکا (DXY) به زیر سطح حمایت حیاتی خود یعنی 107.60 می رسد زیرا سرمایه گذاران در آستانه انتشار اطلاعات سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده نگران هستند. معاملات آتی S&P500 نشانه هایی از انقباض نوسانات را در میان جو آرام بازار به طور گسترده نشان می دهد. در همین حال، بازده اوراق قرضه دولتی آمریکا دوباره با فشار مواجه شده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-oscillates-around-10260-upside-looks-likely-as-risk-off-impulse-eases-202211220306