EUR/USD در تلاش است تا سودهای بالای 1.0870 را افزایش دهد زیرا تمرکز روی سیاست فدرال رزرو-ECB تغییر می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-struggles-to-extend-gains-above-10870-as-focus-shifts-to-fed-ecb-policy-202301312211

شاخص دلار آمریکا (DXY) به دلیل این واقعیت که کاهش شاخص هزینه نیروی کار احتمال کاهش سرعت سیاست سخت‌گیرانه توسط فدرال رزرو را تقویت کرده است، به شدت از بالاترین رقم روز سه‌شنبه در حدود 102.20 به نزدیک به 101.70 سقوط کرد. بر اساس پیش‌بینی‌ها، انتظار می‌رود جروم پاول، رئیس فدرال‌رزرو، نرخ بهره را 25 واحد پایه (bps) افزایش دهد و به 4.50-4.75 درصد برساند.

  • EUR/USD پیش از سیاست فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا با موانعی در افزایش رالی بالای 1.0870 روبرو است.
  • کاهش در شاخص هزینه اشتغال ایالات متحده، احتمال افزایش کمتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو را تقویت کرده است.
  • سرمایه گذاران باید خود را برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا آماده کنند زیرا فشارهای تورمی همچنان قوی است.
در جبهه منطقه یورو، سرمایه گذاران منتظر تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) درباره نرخ بهره هستند. هزینه نیروی کار در قاره مشترک همچنان خوش‌بین است و نرخ تورم بالای 9 درصد است، بنابراین انتظار می‌رود نرخ بهره بیشتر از سوی فعالان بازار افزایش یابد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا ممکن است پیش از این، نرخ بهره را 50 بشکه در ثانیه افزایش دهد.

کاهش قدرت مذاکره برای هزینه های نیروی کار موسیقی به گوش فدرال رزرو (فدرال رزرو) است، که سخت تلاش می کند تا به ثبات قیمت در ایالات متحده دست یابد. کاهش در هزینه نیروی کار باعث می شود نقدینگی کمتری در اختیار خانوارها باقی بماند که این امر مخارج آنها را بیشتر کاهش می دهد و پیش بینی های تورم را کاهش می دهد.

بخوانید:  USD/JPY غیرقابل توقف، در بالاترین سطح از آگوست 1990 بالای 148.40

دلیل قدرت یورو افزایش ریسک پذیری فعالان بازار است. پس از اینکه اداره آمار کار ایالات متحده نشان داد که شاخص هزینه اشتغال برای سه ماهه چهارم سال 2022 کمتر از حد انتظار بوده است، دارایی های درک شده از نظر ریسک مانند S&P500 شاهد تقاضای نجومی بودند. داده های اقتصادی 1.0% کمتر از اجماع 1.1% و انتشار قبلی 1.2% ثبت شد.

جفت EUR/USD پس از رسیدن به نزدیک به مقاومت فوری 1.0870 در اوایل جلسه توکیو، نشانه هایی از افت را در مومنتوم صعودی نشان می دهد. جفت ارز مشترک پس از سقوط به سطح حمایتی 1.0800، در حال حاضر یک اقدام خرید پاسخگو نشان داده است، اما نتوانسته خریداران ابتکاری را همراهی کند، با این حال، روند صعودی بیشتر همچنان روی کارت است.