EUR/USD بیشترین کاهش روزانه از سپتامبر سال گذشته را رقم زد


آیا علامت 1.0700 فقط یک قدم برای خریداران یورو/دلار آمریکا فاصله دارد؟ خب، به نظر می‌رسد که آنها در ابتدا برای شکست بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه (خط آبی) در ماه دسامبر آماده هستند و سپس از می 2021 این شکست بالاتر از مقاومت خط روند اصلی (خط سفید) بود. خوشبینانه به نظر می‌رسید اما عملکرد قیمت امروز ضربه بزرگی برای خریداران است، اگر نمودار موردی باشد.

این جفت 1.3 درصد کاهش یافته است و به نظر می رسد بزرگترین افت روزانه خود از 23 سپتامبر سال گذشته را تجربه کند. این حرکت امروز تا حد زیادی مدیون پیشنهاد گسترده دلار است که در برابر تقریباً سایر ارزهای اصلی نیز بیش از 1 درصد افزایش یافته است.

سال جدید است و جریان ها داستان امروز معاملات اروپا هستند.

با این حال، از منظر فنی، افت به زیر مقاومت خط روند شکسته نکته قابل توجه است زیرا فروشندگان نیز کنترل کوتاه مدت جفت را به دست می آورند. این کاهش سریع در اوایل جلسه زیر میانگین متحرک 100 و 200 ساعته بود که به ترتیب در 1.0650 و 1.0637 مشاهده شد.

به این ترتیب، فروشندگان اکنون در کنترل کوتاه مدت هستند و به دنبال فشار نزولی بیشتر برای اثبات دستور کار خود هستند.

اگر شاهد توقف روزانه در زیر خط روند شکسته حمایتی که در بالا ذکر شد، و همچنین زیر علامت 1.0500 باشیم، راه را برای افت بیشتر به سمت میانگین متحرک 200 روزه بعدی هموار می کند – که در حال حاضر در 1.0319 مشاهده می شود.


منبع: https://www.forexlive.com/news/eurusd-set-for-biggest-daily-decline-since-september-last-year-20230103/