EUR/USD بر اساس نظرات بانک مرکزی اروپا به بالای 1.0750 صعود کرد و دلار ضعیف تر شد


  • EUR/USD به دلیل اظهارنظرهای تندروانه ضعیف دلار آمریکا و بانک مرکزی اروپا افزایش یافت.
  • سخنرانی روز سه شنبه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، هیچ راهنمایی پیش از گزارش CPI ایالات متحده ارائه نکرد.
  • تجزیه و تحلیل قیمت EUR/USD: شکستن/بستن به بالای 1.0770 راه را برای آزمایش 1.0800 هموار می کند.

یورو (EUR) روند صعودی خود را در برابر دلار آمریکا (USD) از سر گرفت و پیش از انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده (ایالات متحده)، به بالاترین حد جدید هشت ماهه در حدود 1.0776 رسید. کاهش سرعت پیش بینی شده است. بنابراین EUR/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه 1.0725 در 1.0759 معامله می شود.

یورو با توجه به اظهارنظرهای جنگ طلبانه بانک مرکزی اروپا و انتظارات مبنی بر کاهش تورم ایالات متحده افزایش یافت

وال استریت به رشد خود در آستانه انتشار گزارش CPI ایالات متحده ادامه می دهد. عدم انتشار داده‌های اقتصادی ایالات متحده و سخنرانی بی‌ربط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) در روز سه‌شنبه، EUR/USD را به گمانه‌زنی‌ها مبنی بر کاهش تورم ایالات متحده سوق داد که می‌تواند راه را برای فدرال رزرو کمتر تهاجمی هموار کند. در نتیجه، EUR/USD به طور پیوسته افزایش یافت.

جدای از این، یورو/دلار آمریکا با توجه به اظهارات تندخوی چند مقام بانک مرکزی اروپا (ECB) افزایش یافت. روز سه‌شنبه، اشنابل از بانک مرکزی اروپا گفت که «نرخ‌های بهره همچنان باید به میزان قابل توجهی افزایش یابد» و «تورم به خودی خود فروکش نخواهد کرد». روز چهارشنبه، رئیس بانک فرانسه و عضو شورای حاکم ECB (GC) فرانسوا ویلروی گفت که بانک مرکزی اروپا باید تا تابستان به نرخ پایانی خود برسد.

بعداً، روبرت هولتزمن، رئیس بانک مرکزی اتریش افزود: «نرخ‌ها باید به میزان قابل توجهی افزایش یابند تا به سطوحی برسند که به اندازه کافی محدودکننده هستند تا از بازگشت به موقع تورم به هدف اطمینان حاصل شود». Olli Rehn نیز برخی از اظهارات او را تکرار کرد، که اضافه کرد که نرخ ها باید به طور قابل توجهی در جلسات بعدی افزایش یابد و برای کاهش تورم به سطوح محدود کننده برسد.

پیش از هفته، سند اقتصادی ایالات متحده گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را در روز پنجشنبه ارائه خواهد کرد که تخمین زده می شود 0٪ در ماهانه در حالی که بر اساس سالانه 6.5٪ تخمین زده می شود. به اصطلاح Core CPI 0.3% MoM پیش‌بینی شده است که یک تیک بالاتر از ماه قبل است، در حالی که سالانه 5.7% برآورد می‌شود.

تجزیه و تحلیل قیمت EUR/USD: چشم انداز فنی

از منظر نمودار روزانه، شکست EUR/USD بالاترین هفتگی در حدود 1.0750s، راه را برای آزمایش اوج های ژوئن 2022 یعنی 1.0773 باز کرد. هنگامی که این سطح قیمت شکسته شد، EUR/USD ممکن است رقم 1.0800 را در کوتاه مدت آزمایش کند. این سناریو توسط شاخص قدرت نسبی (RSI) که در منطقه صعودی قرار دارد و هدفش بالاتر است، پشتیبانی می‌شود، اگرچه نرخ تغییر (RoC) نشان می‌دهد که نوسانات بدون تغییر باقی می‌ماند. بنابراین، EUR/USD ممکن است به طور پیوسته به پیشرفت یا تثبیت ادامه دهد.

از سوی دیگر، شکست EUR/USD در شکستن 1.0800 جفت را در معرض فشار فروش قرار می دهد که می تواند جفت را تا 1.0750 کاهش دهد و به دنبال آن، پایین ترین سطح روزانه 10 ژانویه 1.0711 و رقم 1.0700 را آزمایش کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-grinds-higher-above-10750-on-ecbs-comments-and-offered-usd-202301111614