EUR/USD از بالای سد 1.0500 کاهش می یابد

رویدادهای مهم در منطقه یورو در این هفته: ECB لاگارد (دوشنبه) – اعتماد نهایی مصرف کننده EMU، احساسات اقتصادی، نرخ تورم سریع آلمان (سه شنبه) – نرخ بیکاری آلمان، تغییر بیکاری، نرخ تورم سریع EMU (چهارشنبه) – خرده فروشی آلمان، جلسه شورای عمومی بانک مرکزی اروپا، آلمان/EMU PMI نهایی تولید، نرخ بیکاری EMU (پنجشنبه) – ECB Lagarde، آلمان تراز تجاری (جمعه).

مشکلات برجسته در دیگ پشتی: ادامه چرخه پیاده روی بانک مرکزی اروپا در مقابل افزایش خطرات رکود. تأثیر جنگ در اوکراین و بحران مداوم انرژی بر چشم انداز رشد و چشم انداز تورم منطقه. خطرات ناشی از افزایش تورم

سطوح EUR/USD برای تماشا

EUR/USD ثابت باقی می ماند و موفق می شود یک بار دیگر از مانع 1.0400 در پشت برخی از کاهش مجدد دلار آمریکا در میان روندهای متناوب ریسک اشتها عبور کند.

  • EUR/USD بخشی از پیشرفت قبلی به منطقه 1.0500 را کاهش می دهد.
  • دلار تلاش می کند تا از پایین ترین سطح چند ماهه اولیه خود بازگردد.
  • لاگارد خاطرنشان می کند که تورم بالا مخارج و تولید را کاهش می دهد.

در این بین، انتظار می‌رود که ارز اروپایی از نزدیک پویایی دلار، تأثیر بحران انرژی بر منطقه و واگرایی سیاست فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا را دنبال کند. علاوه بر این، قیمت گذاری مجدد بازارها از یک محور احتمالی در سیاست فدرال رزرو، فعلاً محرک انحصاری حرکت قیمت این جفت ارز است.

بخوانید:  خرس USD/JPY پایین ترین قیمت 4 هفته اخیر را چاپ می کند

یورو/دلار آمریکا بخشی از پیشرفت قبلی خود را تا مرز 1.0500 در ابتدای هفته به دلیل بهبود ضعیف دلار کاهش می دهد، در حالی که بازدهی ها عملکرد غیرقابل قطعی را در هر دو طرف اقیانوس اطلس تا کنون حفظ می کنند. دوشنبه.

در سند ایالات متحده، پیش از سخنرانی جان سی ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، شاخص تولید فدرال رزرو دالاس قرار است.

در اطراف یورو چه چیزی را باید جستجو کرد

هیچ چیز برنامه ریزی شده در سند یورو تمام توجه را به سخنرانی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در مقابل پارلمان اروپا جلب نمی کند. در واقع، لاگارد خاطرنشان می‌کند که نرخ‌های بهره ابزار انحصاری مبارزه با تورم باقی می‌مانند و سیاست مالی باید سنجیده باشد و بر فشارهای تورمی بیفزاید. لاگارد همچنین گفت که ریسک‌های تورم همچنان رو به افزایش هستند، در زمانی که وی از اظهار نظر در مورد اینکه آیا تورم به اوج خود رسیده است یا خیر، خودداری کرد.

اسکناس هنوز نرم دلار آمریکا انگیزه می دهد یورو/دلار آمریکا تا بایاس صعودی را به خوبی حفظ کند و صدایی بالاتر از سد 1.0400 داشته باشد.

شرکت EUR/USD در فروش USD

تا کنون، این جفت در 1.0434 0.48 درصد افزایش یافته است و با سد صعودی بعدی در 1.0496 (بالاترین ماهانه 15 نوامبر) جلوتر از 1.0500 (سطح دور) و در نهایت 1.0614 (بالاترین قیمت هفتگی 27 ژوئن) روبرو می شود. از طرف دیگر، شکست 1.0222 (پایین ترین سطح هفتگی 21 نوامبر) 1.0032 (میانگین متحرک ساده 100 روزه) را در مسیر تا 0.9935 (کم ترین نرخ 10 نوامبر) هدف قرار می دهد.

بخوانید:  این پادشاهی از ماه ژوئیه 1 میلیون بشکه در روز کاهش تولید خواهد داشت


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-recedes-from-tops-near-the-10500-barrier-202211281449

به منطقه یورو برگردیم، گمانه زنی های فزاینده در مورد رکود بالقوه در این بلوک به عنوان یک باد مخالف داخلی مهمی که یورو در کوتاه مدت با آن مواجه است، ظاهر می شود.