DXY پیشرفت های پس از NFP را از 104.00 قبل از PMI خدمات ISM ایالات متحده افزایش می دهد.

بازگشت واضح از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA)، در حدود 103.35 تا زمان انتشار، به خریداران شاخص دلار آمریکا (DXY) اجازه می دهد که امیدوار به افزایش بیشتر باشند. با این حال، شکست موفقیت‌آمیز خط مقاومت با شیب نزولی از نوامبر 2022، حداکثر نزدیک به 104.15، برای قانع شدن گاو DXY ضروری است.

با نگاهی به آینده، سفارشات کارخانه ایالات متحده برای ماه آوریل و PMI خدمات ISM برای ماه می برای نظارت بر مسیرهای روزانه مهم خواهند بود، زیرا آخرین گزارش مشاغل ایالات متحده، تعصبات جنگ طلبانه را برای فدرال رزرو (فدرال رزرو) تجدید می کند و به دلار آمریکا اجازه می دهد در رادار خریدار باقی بماند. .

تحلیل تکنیکال

DXY پس از اینکه حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) نگرانی های تندرو فدرال رزرو را تجدید کرد، به پایین ترین سطح بیش از یک هفته اخیر خود رسید. با این اوصاف، گزارش مشاغل ایالات متحده در ماه مه بازارها را با جهش در عنوان حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) به میزان 339 هزار در مقابل 190 هزار مورد انتظار و 294 هزار دلار قبلی (بازبینی شده) شگفت زده کرد. البته شایان ذکر است که نرخ بیکاری نیز از 3.4 درصد قبل، در مقابل 3.5 درصد پیش بینی بازار به 3.7 درصد افزایش یافت. لازم به ذکر است که میانگین درآمد ساعتی کاهش یافته در حالی که نرخ مشارکت نیروی کار همانند گذشته باقی مانده است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در میان شروع ضعیف هفته، حرکت های بهبود روز قبل را حفظ می کند. با این اوصاف، DXY در حالی که در میان کاتالیزورهای مختلط و عدم وجود داده/رویدادهای اصلی، جهش پس از NFP را افزایش می‌دهد، بالاترین سطح خود را نزدیک به 104.15 افزایش می‌دهد. با انجام این کار، سنج دلار در برابر شش ارز اصلی نیز نگرانی های تازه در مورد روابط ایالات متحده و چین را تشویق می کند و در عین حال خوش بینی محتاطانه بازار را قبل از PMI خدمات ISM ایالات متحده و سفارشات کارخانه به تصویر می کشد.

بخوانید:  بسته خبری Forexlive Americas FX 10 فوریه: Wow II. داده های مشاغل کانادا این بار غافلگیر کننده است

وال استریت در حالی که وضعیت روحی را به تصویر می‌کشد، بالاتر بسته شد و بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده اولین ضرر هفتگی در چهار هفته گذشته را رقم زد. شایان ذکر است که S&P500 Futures در میان احساسات مختلط ضررهای خفیفی را چاپ می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-index-dxy-extends-post-nfp-advances-past-10400-ahead-of-us-ism-services-pmi-202306042333

در جای دیگر، گفتگوی شانگری-لا در سنگاپور نگرانی های ژئوپلیتیکی را پیرامون ایالات متحده و چین در میان عدم ملاقات سیاست گذاران هر دو کشور و همچنین حادثه ای که حاکی از تشدید ترس از جنگ در میان نیروی دریایی چین و آمریکا در تنگه تایوان بود، تجدید کرد. علاوه بر این، اخبار وزارت دفاع روسیه مبنی بر انجام عملیات نظامی در مقیاس بزرگ توسط اوکراین نیز بر این احساسات تاثیر می گذارد و یک طبقه زیر دلار آمریکا قرار می دهد.


اشتراک گذاری:

  • شاخص دلار آمریکا قیمت‌ها را افزایش می‌دهد تا به بالاترین حد خود ادامه دهد و با وجود اینکه شاهد اولین ضرر هفتگی در چهار هفته گذشته بودیم، بازگشت روز جمعه را حفظ کرد.
  • خوش‌بینی NFP ایالات متحده، خوش‌بینی توافق سقف بدهی باعث می‌شود که دلار آمریکا ثابت‌تر بماند.
  • ترس های تازه در مورد روابط ایالات متحده و چین، اضطراب پیش از داده ها به روند DXY قدرت می بخشد.
  • فقدان کاتالیزورهای اصلی، خریداران دلار قبل از فدرال رزرو در میان کاهش تمایلات جنگ‌طلبانه برای فدرال رزرو، خوش‌بینی محتاطانه بازار را برانگیخت.

در مقابل، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، لایحه سقف بدهی را امضا کرد و از نکول «فاجعه بار» اجتناب کرد. همچنین برای DXY، نگرانی‌ها حاکی از افزایش آهسته‌تر نرخ بهره از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ بود. علاوه بر این، آژانس های رتبه بندی جهانی در مورد اعتبار بازار مالی ایالات متحده محتاط هستند و علیرغم حرکت مثبت قیمت در روز جمعه، دلار آمریکا را تقویت کردند. رویترز گفت: «رده‌بندی فیچ روز جمعه اعلام کرد که رتبه اعتباری «AAA» ایالات متحده علی‌رغم توافقی که به دولت اجازه می‌دهد به تعهدات خود عمل کند، منفی باقی می‌ماند.

بخوانید:  نخست وزیر بریتانیا سوناک: رفع اشتباهات از هم اکنون آغاز می شود