CS با افزایش 8 درصدی 50 میلیارد فرانک فرانک از بانک مرکزی سوئیساشتراک گذاری:

  • بانک ملی سوئیس تا 50 میلیارد فرانک فرانک در اختیار کردیت سوئیس قرار می دهد.
  • سهام CS با توجه به اخبار در روز پنجشنبه پیش از بازار، 8 درصد افزایش یافت.
  • سهام UBS بر اساس اخبار پیشرفت می کند.
  • Premarket از S2 تست سهام Credit Suisse پشتیبانی می کند.

Credit Suisse Group (CS) پس از اینکه بانک سرمایه گذاری سوئیس اعلام کرد می تواند تا 50 میلیارد فرانک سوئیس (تقریباً 54 میلیارد دلار) از بانک ملی سوئیس وام بگیرد، سهام با 8.3 درصد افزایش به 2.34 دلار رسید. نقدینگی که از طریق تسهیلات وام‌دهی که نیازمند وثیقه تعهد شده است در دسترس قرار می‌گیرد، پس از اینکه سهام این بانک تا 30 درصد در روز چهارشنبه سقوط کرد، اعتماد بازار را به Credit Suisse افزایش می‌دهد.

جلسه عادی در اروپا در مورد سیاست نجات بانک مرکزی بسیار صعودی تر است، به طوری که سهم مشترک اصلی Credit Suisse در سوئیس در حوالی زمان ناهار 20 درصد افزایش یافته است. ADR Credit Suisse در روز چهارشنبه پس از صعود در اواخر جلسه، 13.9 درصد از دست داد.

اخبار سهام کردیت سوئیس: بازار از حرکت بانک ملی سوئیس تمجید کرد

Credit Suisse شاهد ماه‌ها خروج مشتریان از بانک در سال گذشته بوده است، اگرچه اولریش کورنر، مدیر عامل شرکت، گفت هجوم پول مشتری پس از سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) در هفته گذشته صورت گرفت. کورنر اعلام کرده است که بانک او در وضعیت مشابهی با آن بانک نیست و بارها اعلام کرده است که “پایه نقدینگی کردیت سوئیس بسیار بسیار قوی است.”

بانک سوئیسی نسبت سرمایه ردیف 1 مشترک سهام خود را 14.1 درصد و متوسط ​​نسبت پوشش نقدینگی 144 درصد اعلام کرد. اخیراً در روز سه‌شنبه، Credit Suisse اعلام کرد که میانگین نسبت پوشش نقدینگی آن به 150 درصد افزایش یافته است. با این حال، این حقایق با بازاری که نگران سلامت بخش بانکی پس از ناکامی های برجسته اول بود، مطابقت نداشت. سرمایه سیلورگیت (SI)، سپس بانک سیلیکون ولی (متعلق به SVB Financial (SIVB)) و بانک امضا (SBNY) طی ماه گذشته در ایالات متحده

“Credit Suisse در حال انجام اقدامات قاطع برای تقویت پیشگیرانه نقدینگی خود است و قصد دارد از اختیار خود برای استقراض از بانک ملی سوئیس (SNB) تا سقف 50 میلیارد فرانک فرانک تحت عنوان تسهیلات وام تحت پوشش و همچنین یک تسهیلات نقدینگی کوتاه مدت استفاده کند. Credit Suisse در بیانیه ای گفت که به طور کامل توسط دارایی های با کیفیت بالا وثیقه می شود.

علاوه بر استفاده از بودجه بانک مرکزی برای عملیات شرکتی، مدیریت گفت که ابتدا بر بازنشستگی تعهدات بدهی به ارزش 3 میلیارد فرانک سوئیس تمرکز خواهد کرد. BNB Paribas شروع به امتناع از گرفتن قراردادهای مشتقه ای کرده است که Credit Suisse به عنوان طرف مقابل دارد. روز چهارشنبه، CDS 5 ساله اوراق قرضه Credit Suisse به 1367 واحد پایه افزایش یافت.

همکار نیروگاه سوئیسی گروه UBS (UBS) همچنین پس از از دست دادن 6.3 درصدی در روز چهارشنبه، در بازار پیش فروش اندکی پیشرفت می کند.

پیش بینی سهام Credit Suisse

نمودار 4 ساعته زیر نشان می‌دهد که سهام Credit Suisse تلاش می‌کند تا از سطح حمایت S2 در 2.36 دلار عبور کند. اگر گاوها بتوانند از اینجا عبور کنند و جلسه معمولی باید سهام ایالات متحده را با همتای سوئیسی خود مطابقت دهد، گاوها بر رسیدن به حمایت S1 در 2.51 دلار تمرکز خواهند کرد. از آنجا میانگین متحرک 21 شمع در نمودار 4 ساعته نزدیک به 2.60 دلار است و پیوت در 2.76 دلار افزایش یافته است. اگر سهام Credit Suisse بار دیگر عقب نشینی کند، انتظار داشته باشید که S3 حدود 2.11 دلار پشتیبانی کند.

نمودار 4 ساعته Credit Suisse

نمودار 4 ساعته Credit Suisse


منبع: https://www.fxstreet.com/news/credit-suisse-crisis-cs-rallies-8-on-50-billion-chf-lifeline-from-swiss-central-bank-202303160959