Cryptos تلاش می‌کند تا بازار را با معاملات بایننس-FTX ثابت نگه دارد توسط رویترز

2/2

© رویترز. عکس فایل: نمایش ارزهای دیجیتال در این تصویر، 10 آگوست 2022 مشاهده می شود. رویترز/دادو روویک/تصویر

2/2

او با اشاره به Alameda Research، یک شرکت بازرگانی که توسط Bankman-Fried تأسیس شده و دارای روابط نزدیک با FTX است، گفت: “Alameda یک بازارساز بزرگ در بازار defi است. چیزهای بیشتری آشکار خواهد شد.”

Zann Kwan، مشاور هیئت مدیره در Raffles Family Office و عضو انجمن ACCESS سنگاپور، که شامل شرکت کنندگان درگیر در ارزهای دیجیتال و بلاک چین است، گفت: “این بیماری در چند روز و هفته آینده ظاهر خواهد شد.”

با این حال، تمرکز بازار بر روی FTT بود، نشانه ای که به FTX گره خورده بود، که از هفته گذشته وضعیت مالی آن منبع نگرانی بازار بوده است. FTT در روز سه‌شنبه ۷۲ درصد سقوط کرد و در روز چهارشنبه ۵ درصد کاهش یافت و به ۴.۶۱ دلار پایین‌تر در دو سال گذشته رسید.

معامله بین رقبای سرشناس، ژائو و سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX، به دنبال گمانه زنی های یک هفته ای در مورد سلامت مالی FTX بود که به 6 میلیارد دلار برداشت در 72 ساعت قبل از معامله روز سه شنبه منجر شد.

فشار بر FTX تا حدی از سوی Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس وارد شد، که روز یکشنبه گفته بود که بایننس دارایی‌های خود از توکن رقیب را به دلیل «افشای‌های اخیر» نامشخص حذف خواهد کرد.

سنگاپور (رویترز) – روز چهارشنبه پس از افت شدید و گسترده زمانی که نگرانی ها در مورد ثبات صرافی FTX به هجوم برداشت ها و در نهایت یک معامله نجات از رقیب بزرگتر Binance تبدیل شد، ارزهای دیجیتال پریشان بودند و به یک طبقه رسیدند.

بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، پس از افت 10 درصدی در روز سه‌شنبه که بدترین روز خود از اواسط آگوست را رقم زد، 2 درصد کاهش یافت و به 18250 دلار رسید. اتر، بزرگترین بعدی، از اوایل سه‌شنبه تقریباً 18 درصد از دست داده است.

Bankman-Fried گفت که تیم های او در حال کار بر روی پاک کردن عقب ماندگی های برداشت هستند، اگرچه عدم اطمینان در بازار در مورد وضعیت کمک مالی و عمق مشکلات، معامله گران را عصبی نگه داشته است.

مادز ابرهارت، تحلیلگر ارزهای دیجیتال در Saxo می‌گوید: «این ممکن است باعث شیوع بیشتر در سراسر بازار کریپتو شود…».


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/cryptos-attempt-to-steady-as-binanceftx-deal-chills-market-2937053

وقتی بایننس روز سه‌شنبه قراردادی غیرالزام‌آور برای خرید واحد غیرآمریکایی FTX برای کمک به پوشش آنچه که بحران نقدینگی می‌نامید، امضا کرد، فعالان بازار متحیر شدند.