Column-Trapdoor برای دلار، پرچم قرمز برای فدرال رزرو: مایک دولان توسط رویترز

هفته گذشته یک نگاه اجمالی به نحوه چگونگی ارائه داد.

اینکه تا چه حد سرمایه گذاران در حال حاضر برای این لغزش مداوم موقعیت دارند، چندان روشن نیست.

همین هفته، مورگان استنلی تیم (NYSE:) گفت که نزولی دلار خود را “دوبرابر” خواهند کرد و پیش‌بینی‌ها را بیشتر کاهش خواهند داد – DXY 6% کمتر از قبل و یورو/دلار تا 1.15 در مقابل 1.08 قبل از آن.

استدلال های دایره ای مانند آن به ندرت در واقعیت به خوبی کار می کنند – اما این یادآوری است که حرکت های شدید ارز اغلب می تواند خود تنظیم شود. (گرافیک: داده‌های CFTC در موقعیت‌های خالص دلار کوتاه، (گرافیک: نمودار BofA در دیدگاه مدیر صندوق از دلار،

نظرات بیان شده در اینجا نظرات نویسنده، ستون نویس رویترز است.

در حال حاضر، به نظر می رسد که کمپین سختگیرانه فدرال رزرو که باعث افزایش سرمایه شد، در میان شواهدی از کاهش تورم ثابت، به پایان خود نزدیک می شود. در معاملات آتی چند افزایش متوسط ​​نرخ بهره و یک «نرخ پایانی» در حدود 5 درصد تا اواسط سال و به دنبال آن حدود نیم درصد کاهش در نیمه دوم وجود دارد.

در انزوا، به نظر می رسد که در سه ماه گذشته بیش از 10 درصد کاهش یافته است.

عقب‌نشینی سیاست‌های فدرال رزرو همیشه این قدرت را دارد که حرکات رایج دلار را بررسی کند – اما طرف مقابل قدرت دلار در خارج از کشور می‌تواند حتی قوی‌تر باشد زیرا اقتصادهای اروپایی و ژاپن مجبورند با نوسانات انرژی و کالاها به قیمت دلار کنار بیایند.

اما کمی عجیب است که با توجه به حرکت‌های اخیر، مدیران صندوق‌های جهانی که در نظرسنجی بانک آمریکا (NYSE:) در این هفته شرکت کردند، همچنان «دلار آمریکا» را به‌عنوان «پرجمعیت‌ترین معامله» در بازارهای جهانی برای هفتمین ماه متوالی شناسایی کردند – البته کمتر از قبل. ماه های قبل

بخوانید:  حمایت روزانه طناب زنی با دلار آمریکا

داده‌های هفتگی CFTC نشان می‌دهد که وجوه سفته‌بازی پس از حفظ موقعیت خرید خالص در 10 ماه گذشته، در مجموع از ماه نوامبر به دلار کاهش یافته‌اند.

اگرچه پیش‌بینی‌های اجماع در آغاز سال در مورد میزان تغییرات بیشتر محتاطانه به نظر می‌رسید، مجموعه رویدادهای اخیر بسیاری از بانک‌های جهانی را مجبور می‌کند در دیدگاه دلاری خود برای سال تجدیدنظر کنند.

65 درصد خالص از پاسخ دهندگان به نظرسنجی ماهانه سرمایه گذاران هنوز ارزش دلار را بیش از حد ارزیابی می کنند.

2/2

© رویترز. عکس فایل: یک عقاب در بالای نمای ساختمان فدرال رزرو ایالات متحده در واشنگتن، 31 ژوئیه 2013. رویترز/جاناتان ارنست/عکس فایل

2/2

(توسط مایک دولان، توییتر: @reutersMikeD؛ ویرایش توسط آندریا ریچی)


منبع: https://www.investing.com/news/economy/columntrapdoor-for-dollar-red-flag-for-fed-mike-dolan-2982521

و با این حال، حرکات تند ارزی اغلب حداقل برخی از بذرهای بهبود خود را می کارند.

لندن (رویترز) – کاهش شتابان دلار آمریکا از اوج‌های هولناک سال 2022 هنوز راه‌هایی در پیش دارد – اما سرعت این افت ممکن است زمینه‌ای برای فرود نرم خود در اواخر امسال باشد.

آنها گفتند: «نیروهای کلان که زمانی ضعف دلار را محدود می کردند، اکنون آن را تقویت می کنند. رشد جهانی نشانه‌هایی از شناوری را نشان می‌دهد، نااطمینانی کلان و تورم در حال کاهش است و دلار به سرعت مزیت حمل خود را از دست می‌دهد.»

و پس از اعتراض‌های مردمی بی‌سابقه، چین به‌طور ناگهانی سیاست سخت‌گیرانه و مضر اقتصادی «صفر کووید» خود را در ماه گذشته کنار گذاشت – با چشم‌انداز بازگشت شدید تقاضای چین در سال جاری که یوان را حدود 10 درصد از پایین‌ترین سطح سال گذشته افزایش داد.

بخوانید:  شاخص کتاب قرمز ایالات متحده (سالانه): 10.9% (2 سپتامبر) در مقابل 14.2% قبلی

افزایش دلار در سال گذشته شوک قیمت انرژی وارداتی و جهش تورم برای اروپا و ژاپن را اغراق آمیز کرد و همچنین یک دور باطل را تهدید کرد زیرا مارپیچ بیش از حد هزینه انرژی باعث افزایش کسری تجاری در هر دو منطقه شد.

و اگر تمایل دارید برای سرنخ به نمودارها و روندهای فنی نگاه کنید، چشم انداز بهتر از این نیست. هفته گذشته در نمودار DXY یک به اصطلاح “تلاقی مرگ” – که در آن میانگین متحرک کوتاه مدت 50 روزه کمتر از معادل 200 روزه است، رخ داد و معمولاً نشان دهنده ضررهای شدید بیشتر در آینده است.

تورم سالانه قیمت واردات ایالات متحده به طور غیرمنتظره ای در ماه گذشته پس از هشت ماه کاهش متوالی دوباره شتاب گرفت، که با کاهش ارزش دلار در اواخر سال تشدید شد و نشان می دهد که اگر دلار از این نقطه گلوله برفی را از دست بدهد، نبرد فدرال رزرو با تورم به پیروزی نرسیده است.

اما این خیلی بیشتر از یک داستان فدرال رزرو بوده است. ستارگان در سراسر جهان در برابر دلار همسو می شوند.

نوشته مایک دولان

بازگشت شدید دلار در سال جاری احتمالاً اثر معکوس خواهد داشت، حتی در حاشیه، و به طور بالقوه نیاز به نوعی انقباض پولی تهاجمی را که اکنون برای بانک مرکزی اروپا و BOJ قیمت گذاری شده است، کاهش می دهد.

زمانی که بازارها اوج نرخ بهره فدرال رزرو را در افق مشاهده کردند، معکوس شدن جهش نزدیک به 30 درصدی در شاخص اصلی دلار، از پایین‌ترین سطح پس از همه‌گیری در اوایل سال 2021 تا اوج 20 ساله سپتامبر، همیشه یک شرط مطمئن به نظر می‌رسید.

بخوانید:  گلدمن ساکس احتمال رکود اقتصادی آمریکا در 12 ماه آینده را بین 10 تا 35 درصد افزایش داد.

اچ‌اس‌بی‌سی همچنین پیش‌بینی می‌کند که یورو در سال جاری 6 درصد دیگر اضافه کند و هفته گذشته پیش‌بینی دلار/ین خود را از 130 قبلی به 120 کاهش داد. پایین آمدن نرخ اصلاحی دلار، جا برای اجرا دارد. (گرافیک: DXY سودها را نصف می کند، (گرافیک: تورم قیمت واردات ایالات متحده و دلار، (گرافیک: بازده واقعی، تورم و دلار،

کم جمعیت

مداخله ارزی چشمگیر ژاپن در ماه اکتبر باعث تثبیت ین در آن زمان شد، اما در ماه گذشته با اولین حرکت تدریجی بانک مرکزی ژاپن از سیاست پولی بسیار سست خود به اوج خود رسید. ین که برای انقباض بیشتر آماده شده است، اکنون تقریباً 20 درصد در مدت کمی بیش از دو ماه بهبود یافته است و تغییر سیاست در دسامبر بعید است که یکباره باشد.

از آنجایی که بانک مرکزی اروپا در اواخر سال گذشته در مواجهه با تورم دو رقمی منطقه یورو رفتاری تندروتر نشان داد، یورو نیز به شدت بازگشت. از آنجایی که افزایش‌های 3 ماهه حدود 14 درصدی به‌عنوان یک زمستان بسیار گرم و ذخیره‌سازی بالا، قیمت‌های بالای بنزین در اروپا را که خیلی‌ها شرط‌بندی کرده بودند به رکود می‌انجامد، به نصف کاهش یافت و باعث شد برخی از رکود به‌عنوان قطعی و جیره‌بندی دوباره فکر کنند. طفره رفته است