BSP نرخ ها را 50 bps افزایش داد – UOB

“Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) نرخ بازخرید معکوس یک شبه (RRP) خود را 50 واحد در ثانیه به 6.00 درصد افزایش داد که هشتمین جلسه متوالی افزایش از ماه می سال گذشته است. این حرکت غافلگیرکننده ای نبود زیرا در گزارش CPI ژانویه خود تاکید کردیم که هم تورم قوی تر از حد انتظار ژانویه و هم تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم سال 22، شرایط را برای تنظیم سیاست پولی محدودتر تقویت کرده است. در مجموع، BSP سیاست پولی خود را 400 واحد در ثانیه تشدید کرده است که تهاجمی ترین از سال 2000 است.


اشتراک گذاری:

«هیئت پولی (MB) واکنش قوی سیاست پولی را امروز (16 فوریه) برای کاهش خطر نقض هدف تورم در سال 2024 پس از پیش بینی تورم قیمت مصرف کننده به میانگین 6.1 ضروری ارزیابی کرد. ٪ در سال جاری (که یک تجدید نظر به سمت بالا از پیش بینی قبلی BSP از 4.5٪ در دسامبر 2022، UOB est: 6.0٪) است. (ii) برای جلوگیری از دور شدن بیشتر انتظارات تورمی از باند هدف 2.0%-4.0%؛ و (iii) مهار فشارهای سمت تقاضا و اثرات دور دوم بدون مانع تراشی بی‌رویه از حرکت پایدار رشد اقتصادی».

اقتصاددان در گروه UOB Loke Siew Ting آخرین نشست سیاست پولی BSP را بررسی می کند.

خوراکی های کلیدی

ما اکنون انتظار داریم که BSP نرخ RRP خود را تا اواسط سال جاری به 6.75% افزایش دهد (از برآورد قبلی 6.00% در سه ماهه اول 23). چشم انداز جدید BSP ما عمدتاً منعکس کننده یک تجدید نظر صعودی در پیش بینی تورم در هفته گذشته (7 فوریه) برای فیلیپین در سال جاری و یک جدول زمانی بازنگری شده برای رسیدن نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده به اوج خود در سه ماهه دوم 23 است. پس از آن، ما بر این باوریم که کاهش تدریجی مداوم تورم به دنبال تهاجمی‌ترین افزایش نرخ بهره از سال گذشته تا کنون و چشم‌انداز رشد متوسط، به BSP اجازه می‌دهد تا توقف طولانی‌مدت افزایش نرخ خود را در نیمه دوم سال 23 داشته باشد و نرخ RRP را تا سال 6.75 درصد نگه دارد. -پایان.”

بخوانید:  گاوها به مقاومت 12 روزه زیر 0.6200 حمله می کنند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/philippines-bsp-hiked-rates-by-50-bps-uob-202302171433