BoE 75bps بالا می رود و پوند برای حرکت پایین تر و نزدیک شدن به رکورد پایین – MUFG

با نزدیک شدن به سطوح پایین تاریخ 1.0520 در سال 1985، ما همچنان نزولی باقی می مانیم. بسیار مرتفع.»

ما اکنون انتظار داریم که BoE در 3 نوامبر 75bps افزایش یابد. حرکت 100bp را نمی توان رد کرد. بازار OIS با نرخ بانکی 4.00% تا پایان سال قیمت گذاری شده است. ما فکر نمی کنیم کاملاً به آنجا برسیم، اما واضح است که نرخ های کوتاه مدت به کجا می روند. خطر اصلی در اینجا به زمان‌بندی این محرک مالی عظیم در کنار فقدان پاسخگویی مربوط می‌شود.»

در عین حال، تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ‌ها در این هفته به جای 75 واحد در ثانیه مانند بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو، می‌تواند به نگرانی‌ها مبنی بر عقب افتادن بانک مرکزی از منحنی در مبارزه با تورم اضافه کند. ما انتظار داریم که این نگرانی‌ها در مورد مناسب بودن سیاست‌های مالی و پولی در کوتاه‌مدت باقی بماند و به شدت بر پوند انگلیس تأثیر بگذارد. علاوه بر این، فروش مجدد در بازارهای جهانی سهام و سخت‌تر شدن شرایط مالی جهانی، تامین مالی کسری حساب جاری بریتانیا را چالش‌برانگیزتر می‌کند و فشار نزولی بر پوند را تقویت می‌کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-boe-to-hike-75bps-and-pound-to-move-lower-and-get-close-to-record-low-mufg-202209231640

پوند در روز جمعه بدترین کاهش را از مارس 2020 تاکنون تجربه کرد و پوند/دلار آمریکا بیش از 300 پیپ از دست داد. تحلیلگران بانک MUFG همچنان نسبت به پوند نزولی هستند و اشاره می کنند که از دست دادن اعتماد به پوند در حال افزایش نگران کننده است.

نقل قول های کلیدی:

بخوانید:  گاوها کنترل را حفظ می کنند و 75.20 را در نظر می گیرند