BoE نسبت به پوند دیجیتال شک دارد زیرا منطقه یورو از کار روی یورو دیجیتال حمایت می کند


2/2

© رویترز. عکس فایل: نمای کلی ساختمان بانک انگلستان را در لندن، بریتانیا در 3 نوامبر 2022 نشان می دهد. رویترز/توبی ملویل

2/2

توسط هو جونز

لندن (رویترز) – اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، روز دوشنبه در حالی که وزرای دارایی منطقه یورو از کار مقدماتی بیشتر در مورد یورو دیجیتال حمایت کردند، نیاز به پوند دیجیتال را زیر سوال برد.

بریتانیا قرار است در هفته‌های آتی یک رایزنی عمومی درباره ویژگی‌های قانونی یک پوند دیجیتالی راه‌اندازی کند – اگر تصمیم گرفته شود که آن را راه‌اندازی کنیم – که حامیان می‌گویند به معنای معاملات سریع‌تر است.

بیلی روز دوشنبه به کمیته منتخب خزانه داری پارلمان گفت که مطمئن نیست در حال حاضر به یک پوند دیجیتال نیاز است یا خیر.

بانک در حال به روز رسانی سیستم تسویه ناخالص بلادرنگ خود (RTGS) است که حساب های بانک های بریتانیا، انجمن های ساختمانی و سایر موسسات را در BoE نگهداری می کند.

بیلی گفت: «من فکر می‌کنم این یک سوال باز است که آیا به یک ارز بانک مرکزی دیجیتال عمده‌فروشی نیاز است یا خیر، زیرا ما یک سیستم تسویه پول بانک مرکزی عمده‌فروشی با ارتقای عمده داریم.

بیلی همچنین در مورد یک پوند دیجیتال برای استفاده خرده‌فروشی مانند پرداخت‌ها محتاط بود و اضافه کرد که برنامه‌ای برای لغو پول نقد وجود ندارد.

او گفت: «ما باید قبل از اینکه تحت تأثیر فناوری و ایده قرار بگیریم، باید کاملاً روشن باشیم که در اینجا چه مشکلی را می‌خواهیم حل کنیم.

او متقاعد نشده بود که سیستم های پرداخت خرده فروشی “در حال حاضر به این نوع ارتقا نیاز دارند”.

در همین حال، وزرای دارایی منطقه یورو روز دوشنبه گفتند که از ادامه کار مقدماتی برای یورو دیجیتال بالقوه که اکنون توسط بانک مرکزی اروپا در حال بررسی است، حمایت می کنند.

اتحادیه اروپا قرار است در سال جاری پیش نویس قانونی را درباره نحوه انطباق یورو دیجیتال با قوانین این بلوک منتشر کند.

وزیران در بیانیه ای مشترک گفتند: «یوروگروپ معتقد است که معرفی یورو دیجیتال و همچنین ویژگی های اصلی و انتخاب های طراحی آن نیازمند تصمیمات سیاسی است که باید در سطح سیاسی مورد بحث و بررسی قرار گیرد».

وزیران گفتند که یک یورو دیجیتال باید مکمل و نه جایگزین پول نقد باشد و یک “عملکرد آفلاین” باید برای ارائه طیف وسیع تری از کاربردها و کمک به گنجاندن مالی مورد بررسی قرار گیرد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/boe-sceptical-over-digital-pound-as-euro-zone-backs-work-on-digital-euro-2981115