Banxico هفته آینده با فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره 75bps برابری می کند – Wells Fargo

با توجه به اینکه فدرال رزرو موضع جنگ طلبانه خود را در قبال سیاست پولی حفظ کرده و نرخ بهره را 75 واحد در ثانیه افزایش داده است، ما معتقدیم که بانک مرکزی مکزیک در هفته آینده با این سرعت انقباض مطابقت خواهد داشت. از نظر تاریخی، Banxico از تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو پیروی کرده است و ما فکر نمی کنیم که جدایی در هفته آینده تحقق یابد. با توجه به ارزش آن، سیاست گذاران مکزیکی اظهار داشته اند که در صورت تغییر شرایط، می توان جدایی را تضمین کرد. با این حال، با توجه به اینکه تورم مکزیک همچنان بالاتر از هدف قرار دارد و اقتصاد نسبتاً انعطاف پذیر است، شرایط هنوز تغییر نکرده است و احتمالاً هفته آینده اعضای بانکزیکو 75 واحد در ثانیه افزایش خواهند یافت.

هفته آینده بانک مکزیک جلسه سیاست پولی خود را برگزار خواهد کرد. به گفته تحلیلگران ولز فارگو، بانکیکو با 75 واحد افزایش نرخ پایه دیگر از فدرال رزرو پیروی خواهد کرد و نرخ کلیدی را به 10 درصد خواهد رساند.

نقل قول های کلیدی:

افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره بانکی را به عنوان یکی از آخرین بانک‌های مرکزی آمریکای لاتین تبدیل می‌کند که موضعی کمتر تهاجمی در سیاست‌های پولی اتخاذ نکرده است. بانک‌های مرکزی همتا شروع به اطلاع از کاهش سرعت در چرخه‌های انقباضی مربوطه خود کرده‌اند، اگرچه سیاست‌گذاران مکزیک هنوز نتوانسته‌اند پای خود را از ترمز خارج کنند. این وضعیت تندرو در طول سال جاری از پزو مکزیک حمایت کرده است و باعث شده است که پزو یکی از معدود ارزهایی باشد که در سال 2022 در برابر دلار تقویت شده است.

بخوانید:  واحد نیروی کار سه ماهه سوم ایالات متحده 2.4% در مقابل 3.1% مورد انتظار بود


منبع: https://www.fxstreet.com/news/mexico-banxico-to-match-the-fed-with-a-75bps-rate-hike-next-week-wells-fargo-202211041656