BABA، NIO و سایر سهام چینی در ارزیابی مجدد سیاست های سختگیرانه کووید پیش می روند

بر اساس گزارش روزنامه دولتی گلوبال تایمز، کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرده است که “تلاش خواهد کرد تا شیوع کووید-19 را با حداقل مقیاس تحت تأثیر، و کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه ممکن کنترل کند.”

سهام علی‌بابا و نیو هر دو تا 10 درصد در پیش‌بازار افزایش یافتند، اما جلسه عادی روز جمعه را نزدیک‌تر به 5 درصد افزایش دادند. این خبر خوبی برای سهامداران است زیرا هر دو سهم اخیراً به پایین‌ترین حد خود در چند سال اخیر رسیده‌اند. علاوه بر این، نرخ بیکاری در روز جمعه از 1/10 درصد به 3.7 درصد افزایش یافت. بازار با این داده ها با اشتیاق روبرو شد و آن را نشانه ای می دانست که فدرال رزرو ممکن است به هدف اعلام نشده خود برای افزایش بیکاری برای مبارزه با تورم نزدیک تر شود.

محور سیاست کووید چین

نمودار سهام NIO پشتیبانی از کلید قیمت را نشان می دهد

اکنون در 60 دلار بالا، سهام BABA بین دو سطح حمایتی مختلف قرار دارد. برای ادامه رالی، BABA باید از پایین ترین سطح 15 مارس نسبت به اوایل سال جاری با 73.28 دلار عبور کند. قبل از اینکه در هفته گذشته بسیار پایین تر از آن سقوط کند، سطح حمایت برای مدتی قیمت سهام را افزایش داد. اکنون سطح حمایت جدید به نظر می رسد به 63.40 دلار کاهش یافته است. قبل از اینکه معامله گران بیشتری تصمیم بگیرند به این رالی بپیوندند، شاخص قدرت نسبی (RSI) باید از سطح 50 پیشی بگیرد.

نمودار سهام BABA: آیا روند نزولی به پایان خود می رسد؟

سهام NIO در یک قایق مشابه با BABA. سهام خودروهای برقی از سطح حمایت جدید خود یعنی 9.50 دلار خارج شده است، اما به نظر می رسد در میانگین متحرک 21 روزه در 11.21 دلار مقاومت پیدا کرده است. گاوها قبل از اینکه در مقاومت کوتاه مدت در 13 دلار حرکت کنند، باید بالاتر از میانگین متحرک بسته شوند. پس از آن سطح قیمت، خریداران احتمالاً به دنبال هدف فروش در سطح حمایت قبلی 16.54 دلار خواهند بود. منطقه بین 16 تا 16.54 دلار حجم و قیمت بسیار زیادی را به خود دیده است که آن را به ویژه قابل توجه است.

  • مقامات چینی از تغییر در سیاست های سخت کووید این کشور خبر می دهند.
  • کمیسیون ملی بهداشت چین به مقامات دولتی می‌گوید که روی نیازهای تجاری نیز تمرکز کنند.
  • سهام BABA، NIO هر دو تا 10 درصد در پیش از بازار جهش کردند.

صندوق بین‌المللی پول هفته گذشته اعلام کرد که به دلیل سیاست‌های چین برای کووید، تقریباً یک درصد از پیش‌بینی خود برای رشد تولید ناخالص داخلی آسیا در سال جاری کاهش خواهد یافت. این سیاست ها شامل قرنطینه برای شهرها و مناطق مختلف و همچنین تعطیلی کارخانه ها می شود که هم تولید و هم تقاضای مشاغل برای کالاهای خارجی را کاهش داده است.

پیش بینی سهام علی بابا

نمودار روزانه NIO


منبع: https://www.fxstreet.com/news/baba-nio-and-other-chinese-stocks-advance-on-reevaluation-of-strict-covid-policies-202211041432

بسیاری از ناظران این خبر را انحراف از سخنرانی های بوروکراتیک گذشته در مورد پیشگیری از کووید می دانند. دیگر کارشناسان به نقل از روزنامه افزودند که اعلام بدن سالم برای اطمینان از اینکه مقامات دولتی در سطح محلی صرفاً بر مبارزه با ویروس تمرکز نکنند و در عوض نیازهای اقتصادی شهروندان و مشاغل را نیز در نظر بگیرند ضروری است.

علی بابا (BAB)، کودک (NIO) و دیگر سهام چینی در اوایل روز جمعه پس از اینکه کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد در هنگام تعیین مقررات و محدودیت‌های جدید برای مبارزه با کووید، منافع تجاری را در نظر می‌گیرد، در حال پیشرفت هستند. این خبر به‌عنوان یک «درباره چهره» تلقی می‌شود. دولت رئیس‌جمهور شی جین پینگ مدت‌هاست که استاندارد جهانی سیاست‌های رادیکال ضد کووید صفر بوده است و اکنون به نظر می‌رسد مقامات دست از کار کشیده‌اند.

نمودار روزانه BABA

پیش بینی سهام نیو