AUDUSD همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهد زیرا بازارها دوباره با سر و صدای لهستان سبز می شوند

AUDUSD حدود 1% بالاتر است و از پایین ترین سطح 0.6685 صعود کرده است تا خط مقاومت روزانه کلیدی نزدیک به 0.6800 را آزمایش کند. با این حال، در تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی امروز در مناقشه روسیه/اوکراین، نقصی وجود دارد که به دلیل حمایت وام‌دهی از مجموعه ریسک‌آمیز، یعنی دلار آمریکا است.

میشل بولاک، معاون رئیس بانک مرکزی استرالیا نیز اخیراً اعلام کرد که نرخ نقدی احتمالاً بیشتر افزایش خواهد یافت. با این حال، او افزود که توقف نهایی در افزایش نرخ ها نزدیک تر می شود. در اوایل این ماه، RBA یک افزایش کمتر از حد انتظار 25 واحد پایه ارائه کرد و اکنون نرخ نقدی را در مجموع 275 واحد از ماه می افزایش داده است.

پیامدهای این امر برای بازارهای مالی و ارزهای بتا بالا مانند Aussie بسیار نزولی است. با توجه به اینکه AUD اکنون با یک خط روند روزانه مواجه است، در زیر ببینید، مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است. با این حال، در حال حاضر، در نزدیکی قوی‌ترین سطوح خود در نزدیک به دو ماه اخیر قرار دارد، زیرا معامله‌گران آخرین صورتجلسه سیاست‌گذاری بانک مرکزی را هضم کردند، که نشان می‌دهد سیاست‌گذاران آماده هستند یا چرخه انقباض را متوقف کنند یا بسته به داده‌های دریافتی به افزایش بیشتر نرخ بهره بازگردند. .

در همین حال، سرمایه گذاران محتاط ماندند زیرا مقامات فدرال رزرو سیگنال دادند که نرخ بهره آمریکا ممکن است بالاتر از آنچه قبلاً پیش بینی می شد پایان یابد. سخنرانان Hawkish فدرال رزرو از دلار حمایت می کنند که در حال حاضر توسط خطرات ژئوپلیتیکی نیز تقویت شده است. با این وجود، شاخص قیمت تولید کننده روز سه شنبه منعکس کننده شاخص قیمت مصرف کننده هفته گذشته بود. DXY در حدود 105.35 به پایین ترین حد خود از اواسط آگوست سقوط کرد و در مسیر آزمایش پایین ترین سطح 10 آگوست نزدیک به 104.636 بود. با این حال، گاوهای نر وارد شده اند و دوباره آب را زیر پا می گذارند:

بخوانید:  جایگاه خالص نفت CFTC ایالات متحده از 227.1 هزار نفر قبلی به 239.9 هزار افزایش یافت.
با نگاهی به آینده در جبهه داخلی، داده های اشتغال استرالیا در کانون توجه قرار خواهند گرفت. تحلیلگران TD Securities می‌گویند: «رشد دستمزدها احتمالاً دوباره افزایش می‌یابد، که با تعدیل تصمیم کمیسیون کار منصفانه تقویت شده است، در حالی که تعدیل دستمزد بخش خصوصی معمولاً در سه ماهه سوم اتفاق می‌افتد». از سوی دیگر، برخلاف انتظار، انتظار کاهش اشتغال در ماه اکتبر را داریم. تعداد ضعیف مشاغل ممکن است این انتظار را ایجاد کند که RBA به توقف نزدیک‌تر می‌شود، اگرچه فکر می‌کنیم هنوز زودهنگام است.»

تحلیل تکنیکال AUDUSD

به گزارش اکسپرس، در معاملات ظهر روز در وال استریت، اخباری مبنی بر کشته شدن دست کم دو فروند موشک در پی فرود موشک های روسی در ایالت ناتو در لهستان در مرز اوکراین منتشر شد. لهستان و مجارستان جلسات کمیته امنیت ملی را تشکیل داده اند و پنتاگون ایالات متحده به دنبال همکاری در مورد این اخبار است. یک مقام ناتو گفت: «ما در حال بررسی این گزارش‌های مرتبط با انفجار در لهستان هستیم و از نزدیک با متحد خود لهستان هماهنگ می‌کنیم.» ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، گفت که حملات موشکی روسیه به خاک ناتو تشدید قابل توجهی است و اقدام در این زمینه است. مورد نیاز است. وزیر دفاع لتونی گفت: ناتو می‌تواند برای لهستان و بخشی از خاک اوکراین دفاع هوایی فراهم کند.

RBA در مقابل خطرات ژئوپلیتیکی

  • گاوهای AUDUSD به مسیر می چسبند اما با مقاومت کلیدی روبرو می شوند.
  • خطرات ژئوپلیتیکی سر زشت خود را در اطراف سر و صدای لهستان و روسیه بالا برده است.
بخوانید:  بانک انگلستان می گوید که تسهیلات موقت بازپرداخت وثیقه را راه اندازی می کند

نمودارهای روزانه و هفتگی یک چشم انداز نزولی ارائه می دهند در حالی که قیمت در سمت جلوی خطوط روند نزولی و زیر ساختار افقی هفتگی باقی می ماند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/audusd-continues-to-advance-as-markets-turn-green-again-on-poland-noise-202211152058

بازدهی ایالات متحده بر این اساس به PPI واکنش نشان داد که به موجب آن سرفصل به 8.0% در مقابل 8.3% مورد انتظار و 8.4% اصلاح شده (8.5%) در سپتامبر رسید. هسته با 6.7 درصد سالانه در مقابل 7.2 درصد مورد انتظار و واقعی در سپتامبر قرار گرفت. تحلیلگران Brown Brothers Harriman استدلال کردند: «داده‌های PPI هیچ کمکی برای رفع این تصور که فدرال رزرو به یک محور نزدیک‌تر می‌شود، نمی‌کند».

مشاغل استرالیایی چشم