AUDUSD با توجه به نگرانی های سیاست کووید صفر به سمت 0.6400 کاهش می یابد، داده های چین و ایالات متحده مورد توجه قرار می گیرند.

AUDUSD با شروع معاملات هفته در حدود 0.6420، پس از جمعه ثابتی که به آن کمک کرد روند صعودی سه هفته ای داشته باشد، شکاف نزولی را نشان می دهد. آخرین سقوط این جفت استرالیایی می تواند به امیدهای بر باد رفته برای کاهش کنترل کووید در چین و همچنین ترس های ژئوپلیتیکی پیرامون روسیه مرتبط باشد. همچنین احتمالاً معامله گران را مورد آزمایش قرار داده است، نگرانی های متفاوتی در مورد حرکت بعدی فدرال رزرو وجود دارد.

در میان این نمایشنامه ها، معیارهای وال استریت مثبت بسته شدند و بازدهی خزانه داری ایالات متحده نیز کاهش یافت. با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) کاهش یافت و قیمت کالاها و آنتی‌پودیان را افزایش داد.

در جاهای دیگر، داده های ترکیبی اشتغال ایالات متحده، Fedspeak و حرکت بعدی فدرال رزرو نیز به وزن دادن به دلار کمک کردند.

به دنبال این داده ها، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، گفت که بازار کار ایالات متحده همچنان در تنگنا قرار دارد، در حالی که همچنین گفت: “مطمئن نیستم که می دانم در ماه دسامبر چه خواهیم کرد.” سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، روز جمعه گفت که وقت آن رسیده است که فدرال رزرو تمرکز خود را از اندازه افزایش نرخ بهره به “مقصد نهایی” تغییر دهد.

علاوه بر این، صحبت‌هایی که شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه درباره استفاده از فناوری هسته‌ای در جنگ علیه اوکراین هشدار داده است نیز بر احساسات و قیمت‌های AUDUSD تأثیر می‌گذارد.

بلومبرگ گزارش داد: «پست تایید نشده هفته گذشته در رسانه‌های اجتماعی و گزارشی که مقامات در حال کار بر روی طرح‌هایی برای لغو سیستمی بودند که خطوط هوایی را به دلیل وارد کردن موارد ویروس به کشور جریمه می‌کند، امید سرمایه‌گذاران را تقویت کرد که سیاست همه‌گیری چین به زودی کاهش یابد.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/audusd-slides-towards-06400-on-zero-covid-policy-concerns-china-us-data-eyed-202211062221

روز جمعه، گزارش اشتغال ایالات متحده در ماه اکتبر نتایج متفاوتی داشت. با این اوصاف، عنوان حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) به 261 هزار در مقابل 200 هزار مورد انتظار رسید و 315 هزار مورد تجدید نظر رو به بالا قبلاً رسید. با این حال، نرخ بیکاری با افزایش به 3.7 درصد در مقایسه با 3.5 درصد قرائت قبلی و 3.6 درصد پیش بینی بازار، بازارها را شگفت زده کرد.

مقامات بهداشتی چین روز شنبه گفتند که کمیسیون ملی بهداشت چین در یک کنفرانس خبری در آخر هفته گفت که چین به محض ظهور موارد کووید-19 روی رویکرد “پاکسازی پویا” خود در قبال موارد کووید-19 پافشاری خواهد کرد. این خبر همچنین اضافه کرد که اقدامات باید با دقت بیشتری اجرا شود و نیازهای افراد آسیب پذیر را برآورده کند.

AUDUSD در رادار خرس باقی می ماند مگر اینکه بسته شدن روزانه فراتر از تلاقی مقاومت 0.6510-15، از جمله یک متحرک نمایی 50 روزه و یک خط روند نزولی یک ماهه را ارائه دهد.

  • AUDUSD هفته را با نوت منفی آغاز می کند، پیشنهاداتی را برای معکوس کردن سودهای سنگین روز جمعه دریافت می کند.
  • مخالفت چین با امید به کاهش کنترل کووید به نفع خرس ها است، هشدار شی به پوتین در مورد روحیه کاهش خطر قدرت استفاده از هسته ای.
  • با ترکیب داده های شغلی ایالات متحده، Fedspeak به انتظارات مرتبط با ویروس پیوست تا خریداران را در روز قبل اذیت کند.
  • اعداد تجاری چین، کاتالیزورهای ریسک می توانند معامله گران را سرگرم کنند، اما ارقام تورم ایالات متحده / چین کلید جهت گیری روشن است.

در ادامه، چاپ ماهانه اعداد تجاری چین و کاتالیزورهای ریسک ذکر شده می تواند معامله گران کوتاه مدت AUDUSD را سرگرم کند. پس از آن، ارقام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ایالات متحده و چین برای پیش بینی این حرکت مهم خواهد بود.

تحلیل تکنیکال