AUDJPY با وجود داده‌های خوش‌بینانه اشتغال استرالیا، در حدود 94.00 به مبارزه ادامه می‌دهد

انتظار می‌رود پروفایل ریسک گرما کاهش یابد زیرا سروصدای روسیه و لهستان تقریباً پایان یافته است و هیچ پیشرفت دیگری مشاهده نمی‌شود.

جفت AUDJPY علیرغم انتشار داده‌های خوش‌بعد اشتغال استرالیا، در حدود 94.00 باقی مانده است. طبق آمار اداره آمار استرالیا، اقتصاد توانسته است در بازار حقوق و دستمزد به میزان 32.2 هزار در مقابل اجماع 15 هزار و انتشار قبلی 0.9 هزار افزوده جدید ایجاد کند. همچنین نرخ بیکاری به 3.4 درصد کاهش یافته است که انتظار 3.6 درصد و رقم قبلی 3.5 درصد است.

  • AUDJPY در حوالی ساعت 94.00 شناور است، زیرا داده های شغلی جامد استرالیا نتوانسته است گاوها را تشویق کند.
  • تغییر اشتغال 32.2 هزار درصد افزایش یافته است در حالی که نرخ بیکاری به 3.4 درصد کاهش یافته است.
  • شوک های تقاضای خارجی و عفونت های کووید-19 مسئول کاهش غافلگیرکننده تولید ناخالص داخلی ژاپن هستند.

با این حال، نرخ تورم هنوز به بالاترین سطح خود نرسیده است زیرا افزایش تاریخی رشد قیمت که در سه ماهه سوم شاهد بودیم، ماهیت پایدار آن را نشان می‌دهد. نرخ تورم استرالیا به 7.3 درصد افزایش یافت و از 7.0 درصد گذشت. این امر RBA را مجبور کرد تا نرخ بهره خود را به 8.0 درصد برساند. بازار تنگ همچنین مسئول فشارهای سرسام آور قیمت است زیرا خانوارها ابزار کافی برای هزینه کردن دارند.

در جبهه توکیو، نزولی شگفت انگیز در تولید ناخالص داخلی (GDP) سرمایه گذاران را آزار می دهد. تولید ناخالص داخلی ژاپن در سه ماهه سوم 0.3 درصد در مقابل انتظار رشد 0.3 درصد کاهش یافت. نظرات UOB در مورد انقباض تولید ناخالص داخلی که “ما از انقباض q/q در سه ماهه سوم غافلگیر شدیم زیرا تاثیر تورم قوی تر، موج آلودگی های COVID-19 در تابستان و تضعیف قابل توجه ین را که در حال حاضر کشور را تقویت کرد، دست کم گرفتیم. لایحه واردات بادکنکی» می تواند ین ژاپن را پیشاپیش مجازات کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/audjpy-continues-to-struggle-around-9400-despite-upbeat-aussie-employment-data-202211170101

داده‌های بهتر از پیش‌بینی‌شده اشتغال استرالیا، بانک مرکزی استرالیا (RBA) را خوشحال می‌کند. این امر از فرماندار RBA، فیلیپ لو، حمایت می کند تا رژیم افزایش نرخ خود را بدون تردید ادامه دهد. با در نظر گرفتن صورتجلسه RBA که در این هفته منتشر شد، بانک مرکزی به ساختار افزایش نرخ بهره 25 واحد پایه (bps) ادامه خواهد داد زیرا سیاستگذاران معتقدند که نرخ رسمی نقدی (OCR) قبلاً در یک بازه زمانی کوتاه افزایش یافته است.