AUD/USD پس از داده های قوی ایالات متحده، کشش زیان های خود را کاهش داد و به پایین ترین حد دو هفته ای در حدود 0.6930 ثانیه سقوط کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-losses-traction-and-plummets-to-two-week-lows-around-06930s-after-solid-us-data-202302031523

AUD/USD پس از آن سقوط کرد که داده های اقتصادی ایالات متحده در روز جمعه نشان داد که بازار کار همچنان ضعیف است و فدرال رزرو ایالات متحده را تحت فشار نگه می دارد تا تورم را به هدف 2 درصد کاهش دهد. این، در کنار کاهش ارزش دلار آمریکا در روز پنجشنبه، دلایلی برای حرکت قیمت امروز است. در زمان نگارش این مقاله، AUD/USD در حدود 0.6970s مبادله می کند.

داده های مشاغل ایالات متحده سرمایه گذاران را شگفت زده کرد، زیرا انتظار می رود اقدامات بیشتری از سوی فدرال رزرو انجام شود

در بازار اوراق قرضه، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، عمدتاً نرخ اسکناس 10 ساله، پس از کاهش به پایین ترین سطح ماهانه 3.334 درصدی در روز پنجشنبه، 14.5 واحد در ثانیه به 3.54 درصد افزایش یافت.

  • AUD/USD بر اساس داده های اقتصادی ایالات متحده بیش از 100 پیپ به شدت کاهش یافته است.
  • گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده تقریباً سه برابر انتظارات بازار برای ایجاد شغل را افزایش داد.
  • PMI غیر تولیدی ISM ایالات متحده به قلمروی در حال توسعه بازگشته است.

با این حال، AUD/USD ضررهای خود را افزایش داد، اما نه بدون ایجاد مبارزه در اطراف سد روانی 0.7000. هنگامی که جای خود را داد، AUD/USD به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 0.6992 کاهش یافت تا کنون به تلاقی پایین ترین سطح روزانه 19 ژانویه و متحرک نمایی 50 روزه در 0.6871 چشم دوخته است.

بخوانید:  شاخص سفارشات جدید خدمات ISM ایالات متحده در دسامبر به 45.2 کمتر از پیش بینی ها (58.5) رسید.

میانگین درآمد ساعتی، که توسط فدرال رزرو ایالات متحده به عنوان معیاری برای سنجش تورم دستمزدها، مرتبط با شاخص هزینه اشتغال (ECI) هفته گذشته، جستجو می‌شود، مطابق با پیش‌بینی‌ها، اما کمتر از گزارش دسامبر، به 0.3 درصد رسید.

اخیراً، تقویم اقتصادی ایالات متحده نشان داد که شاخص‌های سهام شرکت S&P Global کمی بالاتر از برآوردها بوده است. در همین حال، شاخص PMI غیر تولیدی ISM، که رفتار اقتصاد خدمات را گزارش می‌کند، در قلمروی انبساطی به بالاترین سطح صعود کرد و از برآورد 50.4 به 55.2 رسید و بسیار بالاتر از 49.2 دسامبر بود.

سطوح فنی کلیدی AUD/USD

وال استریت آخرین جلسه معاملاتی هفته را با زیان آغاز کرد. وزارت کار ایالات متحده (DoL) داده‌های ژانویه را فاش کرد که سرمایه‌گذاران را شگفت‌زده کرد، زیرا حقوق و دستمزد غیرکشاورزی انتظارات را پس از ایجاد 517 هزار شغل در این ماه از بین برد که بیش از تخمین‌ها برای ایجاد تنها 185 هزار شغل بود. در نتیجه، نرخ بیکاری از 3.5 درصد به 3.4 درصد کاهش یافت، در حالی که ارقام دسامبر به سمت بالا اصلاح شد.