AUD/USD پس از تراز تجاری استرالیا، بولتن RBA، زیر 0.6750 باقی می ماند

با این اوصاف، تراز تجاری استرالیا در ماه اکتبر به 12217 میلیون در مقابل 1155 میلیون مورد انتظار و 12444 میلیون قبلی بهبود یافت. جزئیات بیشتر حاکی از آن است که واردات و صادرات هر دو 1.0% در مقابل انتظار افزایش 2.0% و 1.0% به ترتیب کاهش یافته است.

در ادامه، یک تقویم سبک و سیگنال های ترکیبی از کاتالیزورهای کیفی ممکن است حرکت کوتاه مدت AUD/USD را محدود کند. همچنین احتمالاً حرکت فوری این جفت ارز را به چالش می کشد می تواند خاموشی سیاست محور مقامات فدرال رزرو در آستانه کمیته بازار آزاد فدرال در هفته آینده (FOMC) باشد. با این حال، مطالبات اولیه بیکاری ایالات متحده که انتظار می رود در هفته منتهی به 2 دسامبر 230 هزار در برابر 225 هزار افزایش یابد، ممکن است معامله گران را سرگرم کند.

تحلیل تکنیکال


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-remains-depressed-below-06750-after-australia-trade-balance-rba-bulletin-202212080045

AUD/USD در نزدیکی 0.6720 تحت فشار باقی می ماند و توجه کمی به داده های استرالیا در اوایل پنجشنبه دارد. نه تنها داده های تجارت غیر قابل توجه از استرالیا، بلکه نظرات متفاوت از بولتن فصلی بانک مرکزی استرالیا (RBA) و کاتالیزورهای ریسک نیز حرکات فوری جفت استرالیا را محدود می کند.

  • AUD/USD در پایین ترین سطح خود نزدیک به پایین ترین حد روزانه قرار می گیرد و جهش روز قبل از پایین ترین سطح هفتگی را کاهش می دهد.
  • تراز تجاری استرالیا در ماه اکتبر بهبود یافت، بولتن RBA همچنان گریزان است.
  • سیگنال‌های مختلط از چین، روسیه و معامله‌گران آزمایشی ایالات متحده در میان تقویم نور در جاهای دیگر و خاموشی قبل از فدرال رزرو.
بخوانید:  USDJPY در معاملات اولیه ایالات متحده بالاتر رفت. بعد این جفت چی؟

علاوه بر این، بولتن فصلی از بانک مرکزی استرالیا (RBA) نیز همانطور که می گوید از خریداران AUD/USD دفاع می کند.

از سوی دیگر، کاهش تدریجی سیاست صفراوی کووید توسط چین به عنوان یک بازگشایی غیرفعال به نظر می رسد و تلاش می کند تا گاوها را تحت تاثیر قرار دهد.

مگر اینکه 100-DMA، در حدود 0.6680 در زمان مطبوعات شکسته شود، خرس های AUD/USD از جدول خارج می شوند. با این حال، شایان ذکر است که اتاق صعودی نیز محدود به نظر می رسد زیرا همگرایی خط روند صعودی دو هفته ای و سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصدی نزولی ژوئن تا اکتبر، نزدیک به 0.6860، گاوها را به چالش می کشد.

در میان این نمایشنامه ها، بازده خزانه داری ایالات متحده زخم های خود را می لیسد و معاملات آتی سهام زیان های ملایمی را در زمان انتشار چاپ می کند.

به غیر از داده‌ها، سرنخ‌های ترکیبی از جبهه ژئوپلیتیک به نظر می‌رسد که حرکت فوری جفت AUD/USD را محدود می‌کند. دلیل آن را می‌توان به تهدید ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه مبنی بر استفاده از سلاح‌های هسته‌ای و اظهارنظر اولاف شولز، صدراعظم آلمان مبنی بر کاهش خطرات استفاده مسکو از سلاح‌های هسته‌ای مرتبط دانست.