AUD/USD در 200-DMA مبارزه می کند و با داده های مثبت مشاغل ایالات متحده به زیر 0.6800 می رسد.


  • حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی نوامبر ایالات متحده برآوردها را کاهش داد و دستمزدها افزایش یافت.
  • دلار آمریکا مارک 105000 را پس گرفت، که زیربنای بازده بالای اوراق قرضه آمریکا بود.
  • لو از RBA: “انتظارات تورمی استرالیا به خوبی تثبیت شده است.”

دلار استرالیا (AUD) در برابر دلار آمریکا (USD) پس از انتشار یک گزارش مثبت اشتغال در ایالات متحده (ایالات متحده) که نشان دهنده افزایش دستمزدها بود، کاهش یافت و فدرال رزرو (فدرال رزرو) را برای اقدام تحت فشار قرار داد. در زمان نوشتن این مقاله، AUD/USD پس از رسیدن به بالاترین سطح روزانه 0.6832، در 0.6771 معامله می شود.

داده های مثبت مشاغل ایالات متحده، دلار آمریکا را تقویت کرد

پس از گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در ماه نوامبر، سهام ایالات متحده با زیان معامله می شود. گزارش وزارت کار (DoL) نشان داد که داده ها نشان می دهد که اقتصاد 263000 شغل جدید ایجاد کرده است و در اکتبر 284000 شغل افزایش یافته است. در همان بیانیه، نرخ بیکاری بدون تغییر در 2.7٪ بود، در حالی که میانگین درآمد ساعتی 5.1٪ در سال، در مقابل 4.6٪ اجماع، افزایش یافت.

شاخص دلار آمریکا (DXY)، که عملکرد دلار آمریکا را در برابر شش ارز دنبال می‌کند، روند بهبودی را طی می‌کند و با افزایش 0.49 درصدی، به 105.234 رسید که زیربنای بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده است. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده با 9 واحد افزایش به 3.599 درصد رسید.

روز پنجشنبه، موسسه مدیریت تامین (ISM) فاش کرد که فعالیت تولیدی نوامبر در ایالات متحده از 50.2 در ماه قبل به 49.0 کاهش یافت. این ارقام نگرانی‌ها از رکود را دوباره برانگیخت، زیرا این گزارش نشان می‌دهد که سفارش‌های جدید در حال کاهش است، تقاضا کاهش یافته و شاخص اشتغال کاهش یافته است. بنابراین، روحیه سرمایه گذاران کاهش یافت، همانطور که توسط سهام ایالات متحده نشان داد که جلسه را با زیان به پایان رساندند.

در همین حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در را برای افزایش نرخ بهره در اندازه پایین باز کرد و آخرین جمله صورتجلسه را تقویت کرد که «اکثریت قابل توجهی از شرکت‌کنندگان ارزیابی کردند که کاهش سرعت افزایش احتمالاً به زودی مناسب خواهد بود». با توجه به این اظهارات، AUD/USD به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسید، اگرچه رالی متوقف شد، در گزارش ISM ایالات متحده.

پیش از این، در طول جلسه آسیایی، سند اقتصادی استرالیا انتشار خرده فروشی در ماه اکتبر را منتشر کرد که 0.2% در ماه اکتبر کاهش یافت، در مقابل 0.6% گسترش، در حالی که داده های مسکن در محدوده منفی باقی ماندند اما بهتر از حد انتظار بود. همچنین، فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) گفت که انتظارات تورمی در استرالیا “به خوبی تثبیت شده است.” وی افزود که هزینه‌های داخلی در میان نرخ‌های بهره بالاتر انعطاف‌پذیر هستند و تصمیم RBA برای تعدیل افزایش نرخ‌ها نشان‌دهنده تاخیر سیاست پولی است.

سطوح فنی کلیدی AUD/USD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-struggles-at-the-200-dma-tumbles-below-06800-on-positive-us-jobs-data-202212021558