AUD/USD در مقابل تورم چین، بالای 0.6900 باقی می ماند، RBA SoMP

لازم به ذکر است که کاهش ترس از تنش‌های آمریکا و چین، پس از شلیک بالون چین توسط ایالات متحده، به امید کاهش نرخ بهره بانک مرکزی چین (PBOC) و شروع مجدد فهرست شرکت‌های مستقر در چین در بازار می‌پیوندد. مبادلات ایالات متحده به نفع روحیه ریسک پذیری در بلوک است.

شکست دیگر در عبور از مانع 21-DMA، در حدود رقم دور 0.7000، AUD/USD را به سمت 50-DMA، در حدود 0.6870 در زمان مطبوعات هدایت می کند.

از سوی دیگر، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند (فدرال رزرو) روز پنجشنبه گفت که منطقی است که فدرال رزرو به دلیل تأثیرات تاخیری سیاست، “عمداتر” از اینجا حرکت کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-stays-defensive-above-06900-ahead-of-china-inflation-rba-somp-202302092223

پس از آن، CPI و PPI چین به دلیل روابط استرالیا و چین و همچنین به دلیل آخرین داده های مختلط از بزرگترین کاربر کالا در جهان مشاهده می شود. اگرچه پیش‌بینی‌ها برای اعداد تورم سالانه در ژانویه قابل توجه است، اما جفت خرس‌ها می‌توانند نتیجه ملایم‌تری را تشویق کنند.

AUD/USD به دنبال رکود 80 پیپی در چند ساعت گذشته، در حالی که معامله گران استرالیایی برای بیانیه سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا (SoMP) در اوایل روز جمعه آماده می شوند، AUD/USD در حدود 0.6930-40 لیسید. علاوه بر SoMP RBA، قرائت های اولیه اعداد مصرف کننده محور ایالات متحده برای ماه فوریه مانند شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان و انتظارات تورم مصرف کننده 5 ساله نیز تقویم را تزئین کرده و به این مظنه اجازه داد تا ضررهای اخیر را کاهش دهد. علاوه بر این، سرفصل‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) چین نیز برای مسیرهای فوری مهم خواهند بود.

بخوانید:  شاخص های عمده سهام ایالات متحده منفی می شوند


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD پیشنهادها را برای معکوس کردن ضررهای اواخر پنجشنبه از بالاترین سطح هفتگی انتخاب می کند.
  • دلار آمریکا در ابتدا بر اساس داده های ضعیف ایالات متحده سقوط کرد، فدرال رزرو قبل از مشاهده وارونگی منحنی بازده برای بهبود از پایین ترین حد یک هفته ای صحبت کرد.
  • با وجود سرفصل های خوشبینانه پیرامون چین، احساسات بازار همچنان مبهم است.
  • تورم چین، بیانیه سیاست پولی RBA پیش از داده های مصرف کننده محور ایالات متحده است.

مهمتر از همه، سیگنال‌های اولیه برای داده‌های تورم هفته آینده ایالات متحده، و همچنین اولین چاپ از اعتماد مصرف‌کننده ایالات متحده، به دلیل بلاتکلیفی سیاست‌گذاران فدرال رزرو و سیگنال‌های متفاوت از اقتصاد اخیر اهمیت زیادی پیدا می‌کنند.

تحلیل تکنیکال

ادعای بیکاری اولیه هفتگی ایالات متحده به 196 هزار در مقابل 190 هزار مورد انتظار و 183 هزار نفر قبلی افزایش یافت. وزارت کار ایالات متحده (DOL) روز پنجشنبه اعلام کرد: «تعداد پیش پرداخت برای بیکاری بیمه شده فصلی تعدیل شده در هفته منتهی به 28 ژانویه 1،688،000 بود که نسبت به سطح تجدید نظر شده هفته قبل 38،000 افزایش داشت».

با این حال، تفاوت بین بازده اوراق قرضه 10 ساله و 2 ساله خزانه داری به بیشترین میزان از سال 1980 رسیده است، زیرا اولی 3.66٪ و دومی حدود 4.50٪ بود. همین امر نشان دهنده ترس از رکود در بازار بود و باعث افزایش ارزش دلار شد.

در ادامه، RBA SoMP به دقت تحت نظر قرار خواهد گرفت تا سوگیری جنگ طلبانه بانک مرکزی استرالیا را تایید کند، همانطور که از آخرین جلسه سیاست پولی درک شده است. در شرایطی که بیانیه جزئیاتی برای حمایت از خوش بینی سیاست گذاران ندارد، AUD/USD می تواند زیان را افزایش دهد.

بخوانید:  موقعیت‌های خالص CFTC GBP NC انگلستان: 24.1-£ در مقابل 20.5-£ قبلی

جفت استرالیایی در ابتدا با توجه به عناوین خوش‌بینانه مرتبط با چین و عملکرد ضعیف دلار آمریکا به دلیل نرم‌تر بودن داده‌های ایالات متحده و Fedspeak، به بالاترین سطح هفتگی رسید. با این حال، به نظر می‌رسد که ترس بازار از رکود، با پشتوانه وارونگی منحنی بازده و خلق و خوی مختلط پیش از داده‌ها/رویدادهای سطح بالا، باعث رکود AUD/USD قبل از آخرین ادغام شده است.