AUD/USD در حدود 0.6877 در نوسان است هرچند هفته را با زیان به پایان رساند

سند اقتصادی استرالیا شامل PMIهای تولید، خدمات و ترکیبی، شاخص پیشرو ترکیبی و شاخص قیمت دستمزد خواهد بود. در جبهه ایالات متحده، تقویم برآوردهای تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم، ادعاهای اولیه بیکاری، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، و ارزیابی نهایی احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان را نشان می دهد.

AUD/USD سطوح فنی کلیدی

در جای دیگر، در نشست آسیایی، فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) گفت که بر اساس داده‌های دریافتی، هیئت مدیره بانک مرکزی تخمین می‌زند که افزایش نرخ‌های بیشتری در ماه‌های آینده مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که تورم به هدف باز می‌گردد و اینکه این دوره تورم بالا فقط موقتی است.»

با افزایش شرط بندی سرمایه گذاران مبنی بر اینکه فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) سیاست های خود را بیش از انتظارات قبلی تشدید خواهد کرد، سهام جهانی با نرخ پایین تری به پایان رسید. گزارش‌های تورم ژانویه هفته گذشته در ایالات متحده (ایالات متحده)، یعنی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص قیمت تولید کننده (PPI)، در مقایسه با داده‌های دسامبر کمتر اما بالاتر از تخمین‌ها بود. در واقع، نقطه برجسته هفته PPI به صورت ماهانه بود، که فراتر از اجماع و رقم ماه قبل بود، که اظهار نظر تندروانه مقامات فدرال رزرو در طول هفته را توجیه کرد.

با توجه به پس‌زمینه و بدتر از تخمین‌ها تاریخ بازار کار استرالیا که در روز چهارشنبه فاش شد، دلار آمریکا (USD) دوباره آرام گرفت و بر دلار استرالیا فشار آورد. جفت AUD/USD از حدود 0.6989 به پایین ترین سطح هفته در 0.6811 سقوط کرد.

چه چیزی را تماشا کنیم؟

دلار استرالیا (AUD) هفته را با نرخ پایین تری به پایان رساند، پس از رسیدن به بالاترین سطح روزانه 0.6884، بر اساس انگیزه ریسک افت کرد، زیرا وال استریت جلسه را با زیان بین 0.26٪ و 0.58٪ به پایان رساند، در حالی که داوجونز در حال سقوط بود. نقطه پرت، 0.39٪ بالاتر از قیمت افتتاحیه خود را به پایان رساند. در زمان نوشتن این مقاله، AUD/USD با 0.6877 مبادله می شود


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD هفته را با ضرر، تغییر احساسات و گمانه زنی ها برای فدرال رزرو تهاجمی به پایان رساند.
  • در طول هفته گذشته، داده‌های تورم ایالات متحده از بهبودی برای دلار آمریکا حمایت کرد، زیرا بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به سمت شمال بود.
  • AUD/USD هفته آینده به تقویم اقتصادی شلوغ استرالیا و ایالات متحده چشم دوخته است.

روز پنجشنبه، لورتا مستر و جیمز بولارد، روسای فدرال رزرو کلیولند و سنت لوئیس اظهار داشتند که شواهد قانع کننده ای برای افزایش 50 واحدی نرخ بهره در جلسات آتی مشاهده می کنند.

امروز، میشل بومن، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که بانک مرکزی ایالات متحده سخت‌تر کردن شرایط پولی را به پایان نرسانده است و تکرار کرد که «ما تورم را شکست نداده‌ایم». در همین حال، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، گفت که بازگشت تورم به هدف 2 درصدی فدرال رزرو «به افزایش نرخ بیشتر نیاز دارد»، خبرنگاران پس از رویدادی در راسلین، ویرجینیا گفتند. فکر می‌کنم چند نفر از آن‌ها را باید ببینیم… آنچه می‌بینید پیشرفت است، اما پیشرفت کند است، پیروزی را نمی‌بینید.»

لو گفت: “اگر ما بر تورم غلبه نکنیم و به موقع آن را کاهش ندهیم، نتیجه نهایی نرخ بهره بالاتر و بیکاری بیشتر در آینده خواهد بود.”


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-fluctuates-around-06877-though-ended-the-week-with-losses-202302172300