AUD/USD در حال تلاش برای تصحیح از پایین ترین سطح جلسه ایالات متحده

حرکت به سمت مقاومت ساعتی می تواند با ادامه روند نزولی به سمت 0.6670 در ابتدا برابر باشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-attempting-to-correct-from-us-session-lows-202305120154


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD شروع به اصلاح کرده است اما در آسیا کند می شود.
  • گاوهای AUD/USD در پایین ترین سطح های جلسه ایالات متحده وارد عمل شدند، تصحیح تندتر به سمت بازگشت میانگین 50٪ چشمگیر است.

این مبلغ 1.8 میلیارد AUD بیشتر از آنچه در بیانیه پیش‌بینی‌های مالی میانسال، منتشر شده در دسامبر 2022 انتظار می‌رفت، بیشتر است. خزانه‌داری دولت پیش‌بینی می‌کند که مازاد عملیاتی خالص کمتری معادل 3.3 میلیارد دلار استرالیا در سال‌های 2023-24، یک میلیارد دلار استرالیا کمتر از اواسط سال 2023 باشد. تحلیلگران توضیح دادند که به‌روزرسانی سالانه، «مازاد کوچک‌تر نشان‌دهنده افزایش هزینه‌ها برای ارائه پشتیبانی هزینه‌های زندگی و سرمایه‌گذاری اضافی در ارائه خدمات خط مقدم در بخش‌های بهداشت، آموزش و خدمات معلولیت است».

تحلیل فنی AUD/USD

در داخل کشور، تحلیلگران بانک ANZ توضیح دادند که بودجه استرالیای غربی 4.2 میلیارد دلار استرالیا در سال 2022-23 مازاد برآورد می کند، همان بودجه فدرال.

در جاهای دیگر، تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارائه کردند، هفته گذشته به بالاترین حد خود در 1-1/2 سال گذشته رسید و قیمت‌های تولیدکننده در ماه آوریل به میزان قابل توجهی افزایش یافت. ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی ایالات متحده با 22000+ به 264000 افزایش یافت که نشان دهنده بازار کار ضعیف تر از انتظار 245000 بود.

AUD/USD در حدود 0.6700 در توکیو ثابت است که از پایین ترین سطح جلسه ایالات متحده اصلاح می شود. در داده های ایالات متحده، قیمت ها در حال افزایش هستند، اما کندتر از حد انتظار. داده‌های PPI در ماه آوریل 0.2% افزایش یافت و رشد سالانه در حال حاضر 2.3% در سال است. قیمت بنزین در ایالات متحده کندتر از حد انتظار افزایش یافت، در حالی که قیمت مواد غذایی در واقع کاهش یافت. قیمت های اصلی در حال حاضر 3.4٪ افزایش یافته است. تحلیلگران بانک ANZ توضیح دادند: “داده ها نشان دهنده فشارهای مداوم قیمت در خدمات اصلی است.”

بخوانید:  Centeno از ECB: افزایش های کوچکتر نرخ ها مستلزم تورم میان مدت نزدیک به 2٪ است.