AUD/USD در تلاش است تا بهبودی را به بالای 0.6620 در آستانه اشتغال استرالیا افزایش دهد.اشتراک گذاری:

  • AUD/USD در گسترش بازیابی خود به بالای 0.6620 در میان موضوع ریسک گریزی با گرما روبرو است.
  • معاملات آتی S&P500 در حالی که سرمایه گذاران به شکست Credit Suisse فکر می کردند، پس از فروپاشی SVB، سقوطی از سیستم بانکی جهانی سقوط کرد.
  • داده های خوش بینانه بازار کار استرالیا می تواند فشارهای تورمی را دوباره تحریک کند

جفت AUD/USD در گسترش حرکت بازیابی خود به بالای مقاومت فوری 0.6620 در اولین جلسه آسیایی با موانعی مواجه است. دارایی استرالیا گرما را حس می کند زیرا سرمایه گذاران منتظر انتشار داده های اشتغال استرالیا هستند قبل از اینکه موقعیت جدیدی را ایجاد کنند. این عمده روز چهارشنبه پس از شکست اعتباری سوئیس، که ریسک پذیری فعالان بازار را تحت فشار قرار داد، به شدت شکست خورد.

معاملات آتی S&P500 در روز چهارشنبه سقوط کرد، زیرا سرمایه گذاران به شکست Credit Suisse پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی (SVB) فکر می کردند که سیستم بانکی جهانی را منفجر کرده بود. شاخص دلار آمریکا (DXY) به طور محکم از 103.50 بهبود یافت و مقاومت بالا 105.00 را به چالش کشید و موضوع ریسک گریزی را به تصویر کشید. سرمایه گذاران به شدت به دنبال دارایی های امن بودند تا از نوسانات محض طفره بروند و به همین دلیل آلفای پیشنهادی در اوراق قرضه دولتی ایالات متحده به شدت تحت فشار قرار گرفت. بازدهی 10 ساله خزانه داری آمریکا به 3.46 درصد کاهش یافت.

انتظار می‌رود که دلار استرالیا در بحبوحه انتشار داده‌های اشتغال همچنان فعال بماند. طبق اجماع، اقتصاد استرالیا 48.5 هزار شغل جدید در ماه فوریه در مقابل 11.5 هزار شغل ثبت شده در ژانویه ایجاد کرده است. و، انتظار می رود نرخ بیکاری از انتشار قبلی 3.7٪ به 3.6٪ کاهش یابد. ایجاد اشتغال بیشتر و نرخ بیکاری پایین تر بیانگر درآمدهای آینده بالاتر است زیرا تقاضای خوشبینانه برای نیروی کار با پیشنهادهای سپر از سوی شرکت ها جبران می شود.

داده‌های خوش‌بینانه بازار کار استرالیا می‌تواند فشارهای تورمی را دوباره تحریک کند زیرا خانوارها با بودجه بیشتری برای دفع تجهیز می‌شوند.

جدای از آن، انتظار می‌رود داده‌های انتظارات تورمی مصرف‌کننده (مارس) که پیش‌بینی تورم را برای 12 ماه آینده نشان می‌دهد، نسبت به انتشار قبلی 5.1 درصد به 5.4 درصد افزایش یابد. وقوع چنین اتفاقی می‌تواند از نرخ‌های بیشتری از بانک مرکزی استرالیا (RBA) پشتیبانی کند.

انتشار ارقام پایین‌تر خرده‌فروشی ایالات متحده و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) پایین‌تر از حد انتظار پس از کاهش تورم و نرخ بیکاری بالاتر، انتظارات نرخ‌های بالاتر از سوی فدرال رزرو (فدرال رزرو) را کمرنگ کرده است. این واقعیت را نمی توان انکار کرد که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو می تواند در حال حاضر با در نظر گرفتن تشدید استرس مالی در اقتصاد ایالات متحده، به دنبال توقف طلسم افزایش نرخ باشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-struggles-to-extend-recovery-above-06620-ahead-of-australian-employment-202303152224