AUD/USD در اواسط 0.6600 در بحبوحه بازارهای شکننده، نگرانی های متفاوت در مورد فدرال رزرواشتراک گذاری:

  • AUD/USD پس از داده‌های استرالیا در حاشیه باقی می‌ماند، خلق و خوی ریسک‌پذیر به نفع گاوها است تا به بزرگترین سود هفتگی از اواخر ژانویه رسیده باشند.
  • سیاست گذاران جهانی، بانک ها تلاش می کنند تا ترس از بحران مالی را کاهش دهند، اما به نظر می رسد معامله گران با وجود خوش بینی های اخیر، کمتر متقاعد شده اند.
  • بازدهی چند روزه کاهش می یابد، سهام بهبود می یابد، اما عملکرد هفتگی نشان دهنده بلاتکلیفی بازار است.
  • سرنخ های نهایی برای FOMC هفته آینده به تایید افزایش نرخ 25 bps می رسد.

AUD/USD پس از عملکرد خوش‌بینانه روز قبل، در حدود 0.6650 حرکت می‌کند، زیرا گاوها برای رسیدن به بیشترین سود هفتگی در هفت روز آینده آماده می‌شوند تا به جلسه سیاست پولی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در هفته آینده برسند. لازم به ذکر است که داده‌های خوش‌بینانه استرالیا و بهبود احساسات بازار به نفع جفت فشارسنج ریسک-ریسک بوده است، حتی در حالی که به نظر می‌رسد آخرین حرکت‌ها روحیه محتاطانه معامله‌گران را در میان تقویم سبک در خانه نشان می‌دهد.

سیاستگذاران و بانک‌های جهانی برای مهار عواقب صنعت بانکداری عجله کردند و از جو بازار در روز گذشته حمایت کردند. با این حال، سرمایه‌گذاران همگی در جریان نیستند و محتاط هستند زیرا برخی از آخرین عملکرد بازار شبیه بحران مالی سال 2008 است.

با این حال، اظهار نظر عمار الخدیری، رئیس بانک ملی عربستان سعودی، که شرایط «مناسب» Credit Suisse را بیان می‌کند، به تلاش‌های بانک‌های بزرگ ایالات متحده برای کمک به بانک First Republic مستقر در کالیفرنیا می‌پیوندد تا از بحران نقدینگی جلوگیری کند تا به نفع روحیه ریسک‌پذیری باشد. . در همین راستا اخباری مبنی بر اینکه کردیت سوئیس به منظور تقویت نقدینگی به وام 50 میلیارد فرانک از بانک ملی سوئیس (SNB) چشم دوخته است و همچنین رویترز به نقل از منابع ناشناس تایید می کند که بانک های ایالات متحده کمتر در برابر نزول کردیت سوئیس آسیب پذیر هستند. علاوه بر این، اطمینان جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده در مورد سلامت صنعت بانکداری ایالات متحده و افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) که مطابق با انتظارات بود، نیز این احساسات را مورد حمایت قرار داد و باعث شد که قیمت‌های AUD/USD افزایش یابد.

در جاهای دیگر، ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی ایالات متحده به 192 هزار نفر برای هفته منتهی به 10 مارس در مقابل 205 هزار مورد پیش بینی شده و 212 هزار نفر قبل از آن کاهش یافت، در حالی که میانگین رقم چهار هفته ای به 196.5 هزار در مقابل 197.25 هزار نفر قبلی (تجدیدنظر شده) کاهش یافت. علاوه بر این، شروع مسکن در فوریه از 1.321 میلیون قرائت قبلی و 1.31 میلیون برآورد تحلیلگران به 1.45 میلیون افزایش یافت در حالی که شروع مسکن در طول ماه مذکور در مقابل 1.34 میلیون مورد انتظار و 1.339 میلیون پیش از آن به 1.524 میلیون افزایش یافت. بعلاوه، گیج بررسی تولید فدرال رزرو فیلادلفیا به 23.2- رسید در مقایسه با اجماع 14.5- و قبل از آن -24.3.

در داخل، عنوان تغییر اشتغال استرالیا 64.6 هزار نفر در مقابل 48.5 هزار مورد انتظار و 11.5 هزار نفر قبلی جهش کرد در حالی که نرخ بیکاری نیز از 3.7 درصد قبلی و 3.6 درصد پیش بینی شده به 3.5 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، انتظارات تورم مصرف کننده استرالیا در ماه مارس به 5.0 درصد کاهش یافت در حالی که پیش بینی های بازار 5.4 درصد و قبل از آن 5.1 درصد بود.

در میان این نمایشنامه ها، بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری ایالات متحده برای دومین هفته متوالی علیرغم بازگشت روز قبل از پایین ترین سطح چند روزه کاهش یافته است. علاوه بر این، وال استریت با افزایش بیش از 1.0 درصدی توسط هر یک از شاخص‌های معیار در سبز بسته شد، در حالی که شاخص دلار آمریکا (DXY) بسته شدن روزانه منفی را نشان داد. شایان ذکر است که قراردادهای آتی صندوق فدرال رزرو اخیراً مورد افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره بانک مرکزی ایالات متحده در جلسه سیاست پولی هفته آینده را تقویت کرده است.

در ادامه، شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان برای ماه مارس و انتظار تورم 5 ساله UoM برای مسیرهای روشن، سرنخ های نهایی برای نشست هفته آینده فدرال رزرو هستند.

تحلیل فنی

یک مثلث متقارن دو هفته ای حرکت فوری AUD/USD را حداکثر بین 0.6700 و 0.6600 محدود می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-seesaws-around-mid-06600s-amid-fragile-markets-mixed-concerns-about-fed-202303162246