AUD/USD تیز به حدود 0.6650 رسید زیرا امید به توافق سقف بدهی ایالات متحده باعث می شود دلار آمریکا جلوتر از PMI شود.اشتراک گذاری:

  • AUD/USD کاهش می‌یابد و پس از شروع هفته، کاهش می‌یابد.
  • چاپ ترکیبی از PMIهای استرالیا، نگرانی‌های تندرو فدرال رزرو به امید عدم وجود پیش‌فرض ایالات متحده بر AUD/USD می‌پیوندد.
  • خوش بینی محتاطانه در بازارها، بازدهی کند نمی تواند گاوها را جذب کند.

AUD/USD در اوایل روز سه‌شنبه، پس از شروع ضعیف هفته، عملکرد ضعیفی را به نمایش می‌گذارد، زیرا به پیشنهادات برای معکوس کردن بازگشت مجدد جلسه آسیایی از پایین‌ترین حد روزانه برای چاپ ضررهای خفیف در حدود 0.6650 در زمان چاپ نیاز دارد.

با انجام این کار، جفت استرالیایی با وجود امید به اجتناب از نکول ایالات متحده، علیرغم ناکامی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان در ارائه توافقی برای جلوگیری از انقضای سقف بدهی در آخرین مذاکرات، بار دلار آمریکا را محکم تر به دوش می کشد. با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) در طول روند صعودی دو روزه تا زمان انتشار، در حدود 103.30 افزایش یافت.

از سوی دیگر، قرائت‌های اولیه شاخص‌های PMI جهانی S&P استرالیا برای ماه می متفاوت بود زیرا نشانگر تولید 48.0 در مقابل 47.3 مورد انتظار بود، در حالی که PMI خدمات از 53.7 قرائت قبلی و 48.9 پیش‌بینی بازار به 51.8 کاهش یافت. علاوه بر این، PMI ترکیبی در مقایسه با 53.0 در آوریل به 51.2 رسید.

در جاهای دیگر، چالش‌های احساسات ناشی از آخرین تنش‌های غرب در برابر روسیه و کشمکش‌های جی ۷ در مقابل چین نیز بر جفت استرالیا سنگینی می‌کند. اخیرا، روسیه روابط خود با چین را به رخ می کشد و گفته است که گردش مالی تجاری ممکن است به 200 میلیارد دلار برسد که به نوبه خود چین را برای غرب منفورتر می کند. با توجه به روابط استرالیا با چین، چنین تحولاتی AUD/USD را ثابت نگه می دارد.

بخوانید:  در بحبوحه بهبود روحیه ریسک، دلار آمریکا در تلاش برای افزایش بازگشت است

علاوه بر این، افزایش اخیر احتمال افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره فدرال رزرو (فدرال رزرو) در ژوئن، و همچنین عدم کاهش نرخ بهره در سال 2023، در مقابل افزایش نرخ سود بانک مرکزی استرالیا (RBA) نیز باعث حفظ AUD/ می شود. دلار امیدوار کننده است.

در مقابل این پس‌زمینه، S&P500 Futures با قیمت ملایم نزدیک به 4220 باقی می‌ماند و برای دومین روز متوالی افزایش می‌یابد زیرا عقب‌نشینی روز جمعه را از بالاترین سطح 9 ماهه معکوس می‌کند. با خوشبین بودن معاملات آتی سهام ایالات متحده و همچنین عملکرد ملایم مثبت وال استریت، بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری ایالات متحده روند صعودی پنج روزه را در بالاترین سطح در دو ماه اخیر متوقف می کند.

با نگاهی به آینده، اولین قرائت شاخص های مدیران خرید جهانی S&P (PMI) در ماه مه برای معامله گران AUD/USD مهم خواهد بود که مراقب مسیرهای روشن باشند. همچنین مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده و مذاکرات فدرال رزرو مهم خواهد بود.

تحلیل تکنیکال

با توجه به شمعدان دوجی جفت AUD/USD که در روز دوشنبه چاپ شد، و همچنین معاملات پایدار این جفت در زیر 21-DMA، نزدیک به 0.6675 تا زمان چاپ، احتمالاً خرس ها به خط حمایت صعودی یک ماهه نزدیک می شوند. حداکثر 0.6610.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-teases-bears-around-06650-as-hopes-of-us-debt-ceiling-deal-propel-us-dollar-ahead-of-pmi-202305230525