AUD/USD به پایین ترین سطح هفتگی در حدود 0.6890 باز می گردد در میان اشتغال ضعیف استرالیا و بازدهی ضعیف


  • خرس های AUD/USD در طی یک روند نزولی دو روزه از بالاترین سطح پنج ماهه، به بالاترین سطح ماهانه قبلی رسیدند.
  • مشاغل استرالیا از افزایش آهسته نرخ بهره از RBA خبر می دهند.
  • بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به پایین ترین حد چند روزه خود باز می گردد، حتی در شرایطی که داده های ضعیف، فدرال دموکرات جنگ طلب، ترس از رکود اقتصادی را تجدید می کند.

AUD/USD در نزدیکی پایین ترین سطح روزانه نزدیک به 0.6890 قرار دارد زیرا بالاترین ماهانه قبلی خرس ها را در دومین روز زیان ده در اوایل پنجشنبه در اروپا بررسی می کند. با انجام این کار، جفت استرالیا عقب نشینی روز گذشته را از بالاترین سطح از آگوست 2022 در میان گزارش اشتغال ضعیف استرالیا در ماه اوت و همچنین ترس فزاینده از رکود افزایش می دهد.

عنوان تغییر اشتغال استرالیا بر اساس تعدیل فصلی منفی شد و رقم -14.6K را در مقابل 22.5K مورد انتظار و 64K قبلی چاپ کرد. علاوه بر این، نرخ بیکاری نیز در مقایسه با اجماع بازار که شاهد عدم تغییر در خوانش های قبلی 3.4 درصد بود، به 3.5 درصد افزایش یافت.

در جاهای دیگر، چاپ نرم‌تر داده‌های ایالات متحده و مذاکرات جنگ‌طلبانه فدرال‌رزرو، ترس از کندی رشد اقتصادی را تجدید می‌کند و بر احساسات تأثیر می‌گذارد، که به نوبه خود فشار نزولی را بر جفت فشارسنج ریسک AUD/USD وارد می‌کند.

با این اوصاف، خرده‌فروشی ایالات متحده بزرگترین رکود در یک سال را نشان داد، در حالی که شاخص قیمت تولیدکننده نیز در ماه دسامبر به پایین‌ترین سطح در شش ماه گذشته رسید. علاوه بر این، جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، گفت که نرخ بهره آمریکا باید بیشتر افزایش یابد تا از کاهش فشارهای تورمی اطمینان حاصل شود. در همین راستا، رئیس فدرال رزرو کلیولند، لورتا مستر، اقدامات فدرال رزرو برای مهار تورم را ستود. علاوه بر این، استر جورج، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی اشاره کرد که بانک مرکزی باید ثبات قیمت ها را بازگرداند، “این به معنای بازگشت به تورم 2٪ است.” اخیراً، لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس، از سرعت کاهش نرخ بهره حمایت کرد، اما احتمالاً به نقطه توقف بالاتر نیز اشاره کرد.

از آنجایی که AUD/USD از مشکلات رکود در ایالات متحده و همچنین ترس از کاهش تندرو بانک مرکزی استرالیا (RBA) به دلیل گزارش ضعیف مشاغل استرالیا استقبال می کند، معامله گران این جفت به نگرانی های خوش بینانه پیرامون چین نادیده می گیرند. اخیراً، گیتا گوپینات، معاون اول مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول (IMF) گفت: «چین می‌تواند شاهد بهبود شدید رشد اقتصادی از سه ماهه دوم به بعد بر اساس روند فعلی عفونت پس از رفع اکثر محدودیت‌های COVID-19 باشد. ”

در میان این نمایش‌ها، S&P 500 Futures و ASX 200 استرالیا زیان‌های خفیف را چاپ می‌کنند، در حالی که بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده به پایین‌ترین حد چهار ماهه خود می‌رسد و همتای دو ساله به پایین‌ترین سطح از اوایل اکتبر کاهش می‌یابد.

با نگاهی به آینده، معامله‌گران AUD/USD باید به کاتالیزورهای ریسک، عمدتاً سخنرانان بانک مرکزی در میان تقویمی سبک، توجه کنند تا مسیرهای واضح را در حالی که خرس‌ها برای بازپس گرفتن کنترل تلاش می‌کنند.

تحلیل فنی

تایید جفت AUD/USD مبنی بر افزایش دو هفته ای افزایش قیمت، خرس ها را امیدوار نگه می دارد که شاهد کاهش ماهانه جدید باشند.

همچنین بخوانید: AUD/USD تجزیه و تحلیل قیمت: خرس ها تایید گوه در حال افزایش را در حدود 0.6900 تشویق می کنند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-renews-weekly-bottom-around-06890-amid-poor-aussie-employment-downbeat-yields-202301190605